Moto2: Další změna jezdce v týmu BQR

Z původně nahlášené sestavy dvou Španělů nezůstal ve španělském týmu BQR kámen na kameni, všechno je totiž jinak.

Moto2: Další změna jezdce v týmu BQR
První historický motocykl nové kubatury Moto2 nasadila do závodů stáj BQR (By Queroseno Racing) a vyhrála s ním zásluhou Daniela Rivase "nultý" ročník španělského šampionátu, který se jel společně se závody Formula-extreme. Jeho týmovým kolegou pak byl mladší bratr posledního mistra světa dvěstěpadesátek, Shuhei Aoyama. Ani jeden z jmenovaných však nedostal šanci do světového šampionátu na rok 2010. naopak, manažérem týmu Raulem Romerem byli nominování dva španělští jezdci, Bernat Martinez a David De Gea. 


Ovšem to bylo vše jen na papíře. Ve startovní listině, vydané Dornou a FIM, se místo Davida de Gey objevil Katarec Mashel Al Naimi. 


A nyní dochází k další změně: španělského pilota Beata Martineze vystřídá rodák z Medellinu, tedy Yonny Hernandez z Kolumbie. 

Zdá se, že vše to má souvislost se "zájmem", respektive s nezájmem o šasí BQR. Ačkoliv toto šasí testovali během listopadu a prosince skoro všechny zainteresované týmy (včetně Aspara), tak kromě stáje "Kino Racing" se pro BQR-Moto2 do světového šampionátu nerozhodl nikdo, takže na motocyklu pod názvem “Blusens STX” pojedou v MS 2010 pouze tři jezdci, Argentinec Fabricio Perren a v tomto článku už zmiňovaní Katarec Mashel Al Naimi a Kolumbijec Yonny Hernandez, tedy rozhodně né zvučná jména, která by přitáhla nějaké sponzory.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist