Moto2 - Aprilia: Rozhodnutí padne zítra

Setkání Martinez-Aprilia bylo posunuto na čtvrtek. Jelikož však naděje umírá až jako poslední, tak je pořád ještě šance, že motocykly Aprilia-Moto2 budou závodit. Ale nejpozději 9. prosince by měly začít jezdit, jinak....

Moto2 - Aprilia: Rozhodnutí padne zítra
Vlastně se setkání Jorge Martinez se zástupci Aprilie mělo konat už včera, ale Martineze v Noale zastupoval pouze sportovní ředitel jeho týmu, Gino Borsoi. A tak se rozhodnutí posunulo na čtvrtek. Ovšem závodní ředitel Aprilie Gigi Dall'Igna zdůraznil ještě jednou, že to nebude tak lehké, předat celý projekt Aprilia Moto2 na některý tým: "Aprilia rozhodně nepojede v kubatuře Moto2, to je jisté. Toto rozhodnutí spadá do nejvyššího managementu továrny Aprilia a je neměnné. Pokusíme se ale zachránit dosavadní odvedenou práci. Takže se nyní díváme, zda je možné použít pro tento projekt třetí stranu, ovšem nebude to jednoduché. Musíme ještě u několika klíčových bodů najít přechodné řešení a zvolenému partnerovi pak plně důvěřovat", řekl dle GPone Dall´Igna. 


Největším favoritem pro partnérskou spolupráci je tým Aspar majitele týmu Jorge Martineze, který už řadu let spolupracuje s Aprilií. Týmový manažér Gino Borsoi byl u Aprilie a mohl se sám přesvědčit, co vše je už hotové: "Gino viděl aktuální stav motorek u Aprilie a řekl mi, že to vypadá velmi dobře. Byl projektem doslova nadšen.", řekl Martinez, když slyšel od Borsoie aktuální stav: "Je to bezpochyby nejlepší motocykl Moto2, který jsme doposud viděli, což je  pochopitelně docela normální, pokud vezmeme do úvahy všechny zkušenosti, které Aprilia a její inženýři v MS nasbírali. Je to přesně ten motocykl, v který jsme doufali", komentoval včerejšek Jorge Martinez. 


Ale vidět tyto motocykly opravdu na závodním okruhu, tak k tomu už nezbývá mnoho času. Příští týden, přesně 9. prosince začne ve Valencii test. A pokud tam nebudou Aprilie jezdit, tak...: "Jestli nebudou tyto motorky na okruhu ve Valencii, tak jediné místo, kde je ještě můžeme uvidět, je potom museum", říká Dall´Igna.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist