Michelin je novým dodavatelem pneumatik MotoGP

Po překvapivém oznámení japonské společnosti Bridgestone o odchodu z prostředí motocyklového mistrovství světa a tudíž ukončení jejich statusu oficiálního dodavatele pneumatik pro královskou kubaturu MotoGP zůstávalo velkou neznámou, kdo Japonce nahradí.

Michelin je novým dodavatelem pneumatik MotoGP
Začátkem května španělský promotér Dorna vypsal tendr pro výrobce pneumatik, kteří by měli zájem o pozici jednotného dodavatele pneumatik pro třídu MotoGP v mistrovství světa silničních motocyklů s platností od roku 2016.

O bližší informace projevili zájem tři výrobci, ale pouze jediný francouzský Michelin podal oficiální nabídku v termínu, který byl předem stanoven do 22.května 2014.

Jak Dorna oznámila, je francouzský Michelin novým oficiálním dodavatelem pneumatik pro kubaturu MotoGP s platností od roku 2016.

Po šestatřiceti letech v mistrovství světa Michelin opustil šampionát po skončení sezony 2008. Tehdy získal status jednotného dodavatele pneumatik japonský Bridgestone, který na této pozici setrvá do konce sezony 2015.

První vítězství v seriálu Grand Prix získal pro Michelin v roce 1973 Jack Findlay na Suzuki, když vyhrál závod TT na ostrově Man. Michelin má v královské kubatuře na kontě celkem šestadvacet titulů mistra světa. Tím posledním je Nicky Hayden, který šampionát vyhrál v roce 2006.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist