Márquezovy rekordy a oslavy zisku titulu mistra světa

Španělský závodník Repsol Hondy získal vítězstvím v závodě MotoGP thajské Grand Prix svůj již osmý titul mistra světa a z toho šestý v královské kategorii MotoGP. Jelikož do konce sezony zbývá odjet čtyři závody, což je celkem 100 bodů, je vidět, jak velkou převahu Márquez v letošním roce měl.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) - MotoGP 2019

• španělský závodník s největším počtem vítězství v MotoGP
  • ve světovém šampionátu dosáhl na celkem 3000 bodů (GP Itálie)
  • z toho 2000 bodů v královské kubatuře (TT Assen)
  • zajel 50 nejrychlejších kol závodu MotoGP (GP Německa)
  • vyrovnal rekord Valentina Rossiho v královské kubatuře se sedmi vítězstvími v řadě na stejném okruhu (Sachsenring)
  • deset vítězství v řadě v německé Grand Prix
  • překonává Rossiho a Agostiniho ziskem vítězství v pěti Grand Prix ze sedmi navazujících GP královské kubatury
  • první jezdec v historii, který dosáhl minimálně pěti vítězství v deseti po sobě navazujících sezonách ve všech třídách (GP Německa)
  • 50 vítězství v MotoGP (GP České republiky)
  • jezdec s nejvíce starty z pole position v MotoGP (GP Rakouska)
  • jezdec s největším počtem pole position ve všech třídách
  • překonává Hailwooda v rámci vítězství ve světovém šampionátu (GP San Marina)
  • překonává Agostiniho v rámci počtu umístění na stupních vítězů královské kubatury (GP San Marina)
  • nejmladší jezdec v historii, který dosáhl startu v 200.Grand Prix (GP Aragonie)
  • nejmladší jezdec v historii, který v královské kubatuře vyhrál šest titulů mistra světa
  • třetí jezdec v historii, jemuž se povedlo získat šest a více titulů v královské kubatuře společně s Rossim a Agostinim
  • nejmladší jezdec, který vyhrál osm světových titulů ve všech třídách (Rossi: 29; Agostini: 28; Nieto: 30; Hailwood: 27; Ubbiali: 30)
  • druhý španělský závodník v historii, který vyhrál osm nebo víc titulů (prví je Angel Nieto)
Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů.