Marco Melandri do WSBK

Ital Marco Melandri pojede v příštím roce světový seriál superbiků. Ovšem ne za bavorskou továrnu BMW, nýbrž v oficiálním továrním týmu Yamaha.

Marco Melandri do WSBK
Hodně dlouho se spojovalo jméno Marca Melandriho v souvislosti s příštím rokem s týmem BMW, někteří dokonce uváděli, že je vše už fix a pod střechou. Nyní je vše jinak, neboť jak uvádí italský web GPOne, tak pojede ex-mistr světa dvěstěpadesátek za tovární superbikový tým Yamaha. Oficiální potvrzení tohoto přestupu by mělo být oznámeno zítra večer. 


Nabídky měl ex-vicemistr světa Melandri jak od Yamahy, tak i od BMW. Ve prospěch japonské továrny rozhodla skutečnost, když dnes jednal v Misanu italský jezdec s Managing Direktorem "Yamaha Motor Racing" Linem Jarvisem a manažerem Yamaha Motor Europe Racing Laurensem Klein-Koerkampem. 

Posledně jmenovaný Klein Koerkamp odcestoval okamžitě do Německa, kde výsledek svého jednání oznámí zítra po závodech WSBK. 

Italský jezdec Marco Melandri tak může odstartovat nový začátek své kariéry, když poslední roky závodění v MotoGP byly v jeho podání spíše propadákem. A hlavně rozhodla skutečnost, že pokud by byla jeho nová kariéra úspěšná, tak má od Yamahy slíbený návrat do MotoGP, což mu BMW doposud nedokázala nabídnout.

"Nechci jen vyplňovat startovní pole. Potřebuji znovu adrenalin, a ten cítíš pouze, když bojuješ úplně vpředu. A to v MotoGP bez továrního motocyklu není možné", řekl mj. v Misanu Marco Melandri.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist