Marco Melandri dnes slaví narozeniny

Marco Melandri dnes slaví narozeniy, což je dostatečný důvod podívat se zpětně na jeho kariéru. kterou provázely jak vrcholy, tak i pomyslné propasti

Marco Melandri dnes slaví narozeniny
Během sezóny 2008 se dokonce zdálo, že kariéra Marca Melandriho je už za zenitem. Marco dovezl "suverénně" červenou lucernu Ducati sezóny 2008 až do samého konce.

Pak podepsal smlouvu s Kawasaki a tím nastartoval další Waterloo. Začátkem roku totiž nejmenší z japonských motocyklových továren oznámila svůj odchod ze světa MotoGP. 


Naštěstí se ale objevilo řešení a Melandri našel své místo v týmu, který nese exotické východní jméno Hayate. Tento tým s nejmenším rozpočtem mezi stájemi MotoGP - bez jakéhokoliv dalšího vývoje ! - (kde nejsou obsazeny třeba funkce tiskového mluvčího či manažéra pro PR, týmu který nemá třeba ani vlastní webovou stránku), a přesto se Melandri v den svých 27. narozenin nachází v tabulce MS na 7. místě, tedy ještě před oběma továrními motocykly Suzuki s Lorissem Capirossim a Chrisem Vermeulenem, a také před svým následovníkem v továrním týmu Ducati, Nicky Haydenem.


Největšího úspěchu pak dosáhl letos Melandri při závodě Grand Prix Francie v Le Mans, když skončil jako druhý.

Melandriho kariéra v závodech Grand Prix začala, když mu bylo teprve 15 let. To už měl za sebou zkušenosti z italských závodů v motokrosu, na minibicích a také z italského šampionátu stopětadvacítek. Ve své první kompletní sezóně Grand Prix skončil Marco Melandri jako třetí v tabulce kubatury 125 ccm. O rok později byl v této kubatuře vícemistrem světa. Jeho dosavadním největším úspěchem byl zisk titulu mistra světa ve třídě do 250 ccm na Aprilii v roce 2002.


Potom následoval přestup do MotoGP, kde se stal 2005 také vícemistrem světa a to na satelitní Hondě týmu Fausta Gresiniho.

Faktem ale také je, že od zavedení kubutury do 800 ccm to jde s jeho kariérou z kopce dolů. 


Absolutně nejhlubším okamžikem jeho kariéry byl ovšem loňský rok. Přitom do něho vstupoval jako týmový kolega úřadujícího mistra světa Caseyho Stonera a hodně od této sezóny očekával. 

A výsledek: 17. místo celkově (tedy předposlední mezi stabilními jezdci MotoGP) a mizerných 51 bodů na svém kontě, méně nasbíral pouze jako "Rookie" v roce 2003 a jeho 17. místo bylo zároveň jeho nejhorším umístěním v konečné tabulce Grand Prix vůbec.  


V zásadě stojí tento Ital a 22-násobný vítěz závodů Grand Prix opět před tunelem. Ovšem na rozdíl od časů před několika měsíci nyní vidí světlo na jeho konci.

Tentokráte se určitě nemusí bát toho, že by byl snad nezaměstnaný. Mnozí týmoví šéfové by ho rádi přivítali ve svém týmu, mezi jinými i Fausto Gresini. A v tomto týmu byl Marco Melandri i vícemistrem světa MotoGP 2005. Navíc ze svých 19-ti podiových umístění v královské třídě si jich vyjel Marco dohromady 17 na motocyklech tohoto týmu.

A tak s největší pravděpodobností uvidíme tohoto, dnes už tedy, 27-letého Itala v závodech MotoGP i v sezóně 2010. A zdá se také pravděpodobné, že rozhodnutí o jeho příštím angažmá by mělo padnout během Grand Prix České republiky v Brně.

Ke gratulaci k dnešním narozeninám se připojuje i redakce našeho serveru. 


 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist