Marc Márquez se rozešel s dlouholetým manažerem Emiliem Alzamorou

Cesty Marca Márqueze a jeho manažera Emilia Alzamora se rozešly. Jejich spolupráce trvala od roku 2005, tedy dlouhých sedmnáct let. Pod svými křídly měl Alzamora také mladšího bratra někdejšího mistra světa Alexe. Ani pro něj už více nepracuje.

Emilio Alzamora v paddocku MotoGP poprvé chyběl během britské Grad Prix. Jeho následná absence v Rakousku už byla novinářům více než podezřelá a odmítali uvěřit oficiálnímu prohlášení, v němž se tvrdilo, že manažer bratrů Márquezových zůstal během Silverstone doma kvůli nákaze koronavirem. Jak se však později ukázalo, pravda byla jinde.

Cesty Alzamory a bratrů Márquezových se rozdělily. Důvod zůstává neznámý. Jeho náhradníkem se stane Španěl Jaime Martinez, oficiálně by mělo být jeho angažmá potvrzeno nejpozději v Aragonu. Jde o zaměstnance firmy Red Bull, konkrétně vedoucího marketingového motocyklového týmu. S Marcem Márquezem byl viděn v pátek na Velké ceně Rakouska, společně pak odletěli do Španělska.

Vztah mezi Márquezem a Alzamorou byl údajně napjatý již delší dobu. Manažer světového šampiona měl být proti jakýmkoliv změnám ve věcech souvisejících s prezentací jezdce na veřejnosti. Podpořil také jeho rychlý návrat na motocykl po zlomenině pažní kosti v červenci 2020. Nyní rodák z Cervery podstupuje rekonvalescenci po čtvrté operaci. Pokud ani po ní nebude jeho stav uspokojivý, zřejmě bude muset se závoděním skončit.

"Můj dědeček mi řekl, ať toho nechám. Že mám pro co žít, ať od motorek odejdu. Ale já mu řekl, že ne. A slíbil jsem mu, že tohle je naposled. Je to má poslední šance," uvedl Márquez pro crash.net.

Informace o redaktorovi

Andrea Štipčáková - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist