Marc Márquez podstoupil třetí operaci

Marc Márquez ve čtvrtek podstoupil třetí operaci zraněného ramene. Rozhodl se tak po prohlídce v madridské nemocnici Ruber Internacional Hospital. U zákroku chyběl lékař Xavier Mir, který doposud mladého Španěla léčil.

Pažní kost Márqueze dle zdrojů The Race nevypadala tak, jak si lékaři představovali. Operativní zákroky narušily její strukturu natolik, že nesrůstala, a závodník se tak musel podrobit třetí operaci. Během ní mu doktoři nahradili starou destičku novou, do které mu navíc vložili kostní štěp z kyčelního kloubu.

„Zákrok provedl tým složený z lékařů Samuela Antuna, Ignacia Rogera de Oña, Juana de Miguela, Aitora Ibarzabala a Andrey Garcie Villanuevy. Operace trvala osm hodin a proběhla bez komplikací,“ uvedl v tiskové zprávě tým Repsol Hondy.

Po zákroku by rameno Márqueze mělo zůstat alespoň dvanáct týdnů v klidu, poté by pilot mohl začít s rehabilitacemi. Do startu nové sezóny MotoGP přitom zbývá pouze šestnáct týdnů, pro závodníka tak půjde o boj s časem.

Operace, která proběhla v madridské nemocnici Ruber Internacional Hospital, se neúčastnil lékař Xavier Mir, který šestinásobného šampiona doposud léčil. S výsledky byl však Márquez nespokojený a o průběhu další léčby se měl radit s několika specialisty mimo Španělsko. Údajně navštívil odborníky v Rakousku a na prestižní klinice Mayo Clinic v USA.

Španělský jezdec si pažní kost zlomil během prvního závodu sezóny v Jerezu. Týden na to se neúspěšně pokusil vrátit do sedla svého motocyklu, načež oznámil vynechání Velké ceny České republiky. Krátce před ní totiž podstoupil druhou operaci, na kterou musel jít kvůli poškozené titanové destičce ve zlomené paži. Podle španělských médií měl Márquez spadnout při motokrosovém tréninku, oficiální zpráva však hovořila o prasknutí destičky při otevírání okna.

Pro Márqueze jde o první zranění, které ho vyřadilo ze závodů na tak dlouhou dobu. Naposled byl jezdec vážněji zraněný v roce 2011, kdy musel po pádu v úvodním tréninku na GP Malajsie podstoupit kvůli dvojitému vidění operaci oka.

Aktualizace: Marc Márquez zůstává po operaci v nemocnici. Ukázalo se, že měl ve zlomené ruce zánět, a tak podstoupí léčbu antibiotiky.

Informace o redaktorovi

Andrea Štipčáková - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):



TOPlist