Lukáš Pešek v Doningtonu nebodoval

Smolný závodní víkend Lukáše Peška v Donington Parku skončil za bodovanými pozicemi, když našemu jezdci patřilo v cíli osmnácté místo.

Lukáš Pešek v Doningtonu nebodoval
Smůla provázela Lukáše Peška v 8. podniku letošního seriálu MS siničních motocyklů v anglickém Donington Parku. V páteční 1. kvalifikaci, která se jela za deště, 2x upadl. V sobotní druhé kvalifikaci měl technické problémy se svým motocyklem, když se mu v závěru kvalifikace dokonce zadřel motor a předtím zajetý čas stačil pouze na 21. startovní pozici, což je jeho nejhorší umístění na startu od roku 2005.
Ani v samotném závodě se mu nevedlo lépe. Celý závod se trápil okolo 20. místa a dokočil závod na 18. pozici. V celkovém pořadí zůstává s 94 body na 3. místě.
„ Zásadní pro celý vývoj závodu bylo, že jsme na startu nestihli přenastavit motocykl na suchou trať. Obuli jsme pneumatiky na sucho, ale přední pérování motocyklu bylo nastavené na mokrou trať. Motocykl neuvěřitelně „plaval“ a já jsem nebyl schopen jet rychleji. I to se bohužel někdy stává. Šampionát je ale ještě dlouhý a já už se těším na VC Nizozemí, kde věřím, že budu opět bojovat o stupně vítězů“, řekl po závodě Lukáš Pešek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist