Lukáš Pešek: Nemusíme se za nic stydět

V americkém státě Texas absolvovali jezdci motocyklového šampionátu druhý podnik seriálu Grand Prix. Na startu prestižní kubatury MotoGP nechyběl český závodník Lukáš Pešek, jemuž na startovním roštu patřila třiadvacátá pozice. I když byl v jednu chvíli dokonce šestnáctý, závod tentokrát nedokončil.

Lukáš Pešek: Nemusíme se za nic stydět
Start vyšel českému jezdci na výbornou a po prvním kole figuroval na osmnáctém místě. V úvodní části závodu královské kubatury se dokonce probojovat těsně za bodované pozice a dvě kola jel šestnáctý. Ve druhé třetině závodu ale Lukáš Pešek začal ztrácet a v době, kdy do cíle zbývalo odjet osm kol došlo ke kontaktu s týmovým kolegou, což znamenalo pád.

Lukáš Pešek jel těsně za Italem Petruccim, ale tomu v tu nejhorší možnou chvíli vypověděla službu řídící elektronika, což jeho stroj výrazně zpomalilo a český jezdec už nedokázal kontaktu s týmovým kolegou zabránit. Ze závodu tak odstoupili oba jezdci italské stáje Came IodaRacing Project.
Závod v Austinu komentoval Lukáš Pešek slovy: „Z mého pohledu to byl opravdu dobrý závod. Tým zapracoval ještě na nastavení motocyklu a od prvních kol to bylo znát. Motorka mě konečně poslouchala a měla dobrý grip. Závod jsem si hodně užil a po těch třech dnech se nemusíme za nic stydět, což dokazují i naše časy a konzistence, kterou jsem v závodě podával.“

„Přišel však pád, za který jsem nemohl. Přede mnou jel můj týmový kolega, kterému vynechala elektronika, a téměř zastavil. Jeli jsme v závěsu za sebou a já ho zákonitě trefil. S tím se už nedalo nic dělat. Je evidentní, že doplácíme na nezkušenost. Potřebujeme ještě pár závodů. Chtěl bych poděkovat celému týmu za odvedenou práci. I přes dva dny nezdaru to nezabalili a nakonec se podařilo těsně před závodem vše vyřešit,“ dodal Lukáš Pešek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist