Lorenzova cesta do Monterey je s otazníkem

Po odstoupení Jorge Lorenza z osmého závodního víkendu v Německu panovala otázka, zda se španělský šampion vrátí na závodní dráhu už v Laguně Seca nebo po druhé operaci zvolí raději delší odpočinek a pojede až závod v Indianapolis.

Lorenzova cesta do Monterey je s otazníkem
Na to Jorge Lorenzo celkem rychle odpověděl na svém oficiálním účtu sociální sítě Twitter, kde v sobotu pozdě večer napsal, že pro ty, kteří se ho ptají na Lagunu, by rád řekl, že nechce víc riskovat, raději zvolí úspěšné zotavení, a že se uvidíme v Indianapolis. Celkem logicky tak Lorenzo naznačil, že do Laguny závodit nepojede.

Španělovo vyjádření ale hned druhý den mírnil tým tovární stáje Yamahy, který v tiskové zprávě napsal, že ohledně účasti či neúčasti Jorge Lorenza v závodu Velké ceny Spojených států zatím není rozhodnuto. Tým Jorge Lorenza odlétá v kompletní sestavě na západ USA, aby připravil vše potřebné pro start španělského závodníka.

O tom, zda Jorge Lorenzo pojede devátý závod sezony se má rozhodnout až na místě. Celkem pochopitelně Yamaha nechce říct hned teď, že jejich eso závod v USA nepojede, když už dlouho dopředu mají naplánované reklamní akce a setkání s partnery a sponzory. Pravděpodobně se bude řešit možnost, zda do USA Lorenzo přiletí, aby se minimálně těchto akcí zúčastnil.
Španělův týmový kolega Valentino Rossi má na to svůj názor, který včera prezentoval, když řekl: „Je to jen moje představa, ale Jorge závod v Laguně pojede. Opravdu v této věci neznám žádné podrobnosti, ale tak to cítím. Operace dopadla dobře a má na to týden. Na začátku to pro Jorgeho muselo být frustrující, ale vím, co vám letí hlavou. Po pár dnech je vám líp a pak si řeknete, proč bych to nezkusil.“

Brit Cal Crutchlow to ale zřejmě vidí jinak. „Potom, co se stalo v Assenu si Jorge pravděpodobně myslel, že je nesmrtelný, ale v pátek si možná až příliš věřil. Teď snad s návratem na trať nebude tolik pospíchat.“

Lorenzův šéf týmu Wilco Zeelenberg k tomu dodal: „V této chvíli je přesvědčen, že v Laguně nechce jet. Pokud bychom to brali tak jak říká, tak bychom tam neměli jet, nicméně je to naše práce, abychom tam byli a taková je situace. Budeme tam, ale musím přiznat, že jeho příjezd moc neočekávám.“

Celou věc je třeba brát i po taktické stránce, protože zraněný je rovněž Dani Pedrosa a ten bude zvažovat stejně jako Jorge Lorenzo, zda do Laguny odcestovat nebo si letní přestávku prodloužit k regeneraci sil a léčbě zranění. Pokud pojede jeden, ten druhý asi doma nezůstane. Jediný, kdo může z celé situace vytěžit nejvíc bude Marc Márquez, nový lídr šampionátu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist