Lorenzo podstoupil další operaci klíční kosti

Španělský jezdec Jorge Lorenzo v pondělí podstoupil operaci levé klíční kosti a pravého palce, aby mohl pokračovat v přípravě na novou sezonu bez nežádoucích zdravotních komplikací a do prvních testů v únoru 2014 nastoupit nejen s odhodláním, ale hlavně ve stoprocentní fyzické kondici.

Lorenzo podstoupil další operaci klíční kosti
Jezdec tovární stáje Yamahy a dvojnásobný mistr světa Jorge Lorenzo letos v létě dvakrát po sobě havaroval, což si pokaždé vyžádalo operaci. Poprvé spadl v Assenu, kde si zlomil levou klíční kost. Ve Španělsku podstoupil operaci, kde mu zlomeninu fixovali destičkou a šrouby.

Další pád následoval na Sachsenringu a znovu to byla levá klíční kost. Španěl musel opět na operaci, kde mu vyměnili poškozenou titanovou destičku. Cílem pondělní operace bylo odstranění jmenované destičky, jenž spolu s jedenácti šrouby celou dobu zlomenou kost fixovala.
Šestadvacetiletý rodák z Mallorky byl operován v nemocnici General de Catalunya v Sant Cugat nedaleko Barcelony. Operaci byli přítomni lékaři Dr. Joaquin Rodriguez, Dr. Ana Carreras, Dr. Marc Cots a Teresa Sole, Lorenzova osobní lékařka.

Jorge Lorenzo zůstal v nemocnici přes noc a domů odjel až v úterý. Do měsíce musí zpátky na kontrolu, ale už nyní plánuje termín zahájení přípravy na nadcházející ročník motocyklového mistrovství světa.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist