Lorenzo: "Je to pro Rossiho jedinečná šance"

Mistr světa MotoGP Jorge Lorenzo vidí v návratu Valentina Rossiho k Yamaze jako obrovskou šanci pro tohoto Itala dokázat, že ještě dokáže vyhrávat závody.

Lorenzo: "Je to pro Rossiho jedinečná šance"
2013 pojedou Valentino Rossi a Jorge Lorenzo v továrním týmu Yamahy a budou tak znovu týmoví kolegové. Už v letech 2008 až 2010 jeli oba dva rivalové v tom stejném týmu. Ovšem Rossiho dřívější týmová suverenita je už minulostí. 33-letý Ital totiž tentokráte narazí na dvojnásobného mistra světa, zatímco on sám v posledních dvou rocích u Ducati absolutní špičku MotoGP pozoroval pouze z uctivé vzdálenosti, ostatně poslední sezonu 2012 dokončil Rossi jako šestý se ztrátou 187 bodů na svého staronového týmového kolegu.

Mistr světa Lorenzo vyhrál v roce 2012 celkem šestkrát a k tomu přidal deset dalších druhých míst. To bude pro Rossiho určitě velká výzva měřit síly s úřadujícím mistrem světa, neboť Ital má z letošní sezony pouze dvě druhá místa. Ovšem španělský šampion je přesvědčen o tom, že Ital tuto velkou překážku zdolá: "Myslím si, že to nejhorší už má za sebou, když s Ducati nebyl konkurenceschopný. Jsem názoru, že ho to zasáhlo hodně hluboko, neboť on chtěl být rychlý s italským motocyklem a s ním také vyhrávat."
Mistr světa MotoGP z roků 2010 a 2012 je ale přesvědčen, že Rossi má s Yamahou šanci, opět se vrátit na samou špici královské kubatury: "Myslím si, že byl hodně zklamaný. Ale nyní se díky nové situaci vše hodně zlepší. Má tak nyní jedinečnou příležitost ukázat, že je ještě pořád schopen vyhrávat závody".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.57
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist