Laverty si zápěstí nezlomil, Sepang přesto s otazníkem

Po děsivé nehodě ve čtvrté zatáčce vzali Eugene Lavertyho na vyšetření, kde mu diagnostikovali zlomeninu pravého zápěstí. Přesně toho zápěstí, které si celou zimu léčil. Zlomenina se nakonec nepotvrdila a další vyšetření pod rentgenem ukázalo na poškození vazů. Irský závodník teď čeká jaký bude stav ruky a zda bude vůbec schopen test v Sepangu dokončit.

Laverty si zápěstí nezlomil, Sepang přesto s otazníkem

Eugene Laverty letošní sezonu zahájil s týmem Aspar a motocykly Ducati. Hned ten první mu dnes provedl nepříjemnou chvilku. Problémy s plynem způsobily, že Ir musel ve čtvrté zatáčce vyskočit z motorky, která si to ve stokilometrové rychlosti zamířila do zdi z pneumatik. Desmosedici je totálně zničená, štěstí měl Laverty, který tak nepřijde o test na Phillip Islandu.

„Byli jsme na rentgenu a naštěstí tam žádná zlomenina není. Jen nějaká tkáň a vazy, takže velká úleva,“ řekl Eugene Laverty. „Je neuvěřitelné, že po několika měsících strávených léčbou zlomeného zápěstí jsme zpátky u toho hned v prvním dnu prvního testu!"

„Vypadá to na nějaký technický problém. Musel jsem při brzdění ve čtvrté zatáčce vyskočit z motorky. Byl to celkem hrůzostrašný moment, ale dopadlo to šťastně, protože to mohlo být daleko horší. Motorka šla víc jak ve stovce rovnou do zdi pneumatik, takže to nebyl hezký pohled, protože nikdy nerad vidím zničenou motorku!“

„Celkově to nebyl zvlášť skvělý den, protože jsme už ráno měli problémy s elektronikou, zůstal viset plyn otevřený a měl jsem štěstí, že jsem si nenatloukl už tehdy. Všichni museli elektroniku zkontrolovat a tím jsme také přišlo o nějaký čas. Teď musím počkat a uvidíme, jak bude ruka zítra vypadat. Samozřejmě chci zpátky na dráhu co nejdříve, ale musím čekat a uvidíme.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist