Koronavir by mohl ovlivnit plánované rozšíření kalendáře, připustil Ezpeleta

Carmelo Ezpeleta připustil, že by současná situace okolo koronaviru mohla ohrozit rozšíření závodního kalendáře. V letošním roce čeká jezdce MotoGP místo původně plánovaných devatenácti velkých cen pouze třináct, což je nejméně od roku 1995.

 Světová koronavirová pandemie ovlivnila také šampionát MotoGP, a to nejen co se týče zrušení závodů. Jak připustil muž stojící v čele Dorny, Carmelo Ezpeleta, pravděpodobně bude mít vliv také na budoucnost celého seriálu.

Jeho kalendář se měl v následujících letech rozšířit až na dvaadvacet závodů ročně, což však v současnosti Ezpeleta nevidí příliš reálně. „Nemůžu teď potvrdit, že kalendář bude v roce 2022 vypadat tak, jak jsme jej plánovali. Vše bude záležet na tom, zda bude vynalezena vakcína proti koronaviru,“ uvedl pro web Autosport.

„Pokud nebude vakcína dostupná, budeme muset přistoupit k nižšímu počtu závodů. To nemůžu popřít,“ řekl s tím, že je taktéž možné, že ustoupí od nápadu s rotováním španělských Grand Prix.

Zároveň přiznal, že počínající finanční krize dolehla také na svět MotoGP. „Některé týmy chtěly, aby měli jezdci k dispozici pouze jeden motocykl místo dvou,“ prozradil Ezpeleta. „Téměř nikdo nebyl pro. Mělo by to velký vliv na show na trati. Flag to flag závody jsou skvělé, jezdec může v neděli vyrazit do závodu na své druhé motorce, zatímco na té první ve warm-upu upadl.“

Informace o redaktorovi

Andrea Štipčáková - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist