Kdo bude nováčkem roku?

Souboj o Rookie-Award bude jistě dalším kořením letošních závodů MotoGP. Ačkoliv v něm budou oficiálně započítáni i Ben Spies a Aleix Espargaro, tak nás hlavně zajímá čtveřice Ayoama, Barbera, Simoncelli a Bautista - která se mezi sebou ostatně moc "nemusí".

Kdo bude nováčkem roku?
Protože Ben Spies a Alexi Espargaro nejsou pro většinu fanoušků těmi správnými "rookies", neboť mají za sebou buď na divokou kartu, nebo jako náhradníci už několik absolvovaných závodů MotoGP (Spies 4, Espargaro 4), tak nás bude hlavně z tohoto pohledu zajímat souboj nejlepšího kvarteta loňské třídy dvěstěpadesátek, tedy mistra světa Hiro Aoyamy z Japonska, vicemistra světa Hectora Barbery ze Španělska, ex-mistra světa Marca Simoncelliho z Itálie a dalšího španělského jezdce Hectora Barbery. Toto kvarteto vloni vyhrálo 15 ze 16 závodů Grand Prix dvěstěpadesátek (jedinou výjimkou byl Mattia Pasini).


Pokud tedy pomineme japonského samuraje Hiroshi Ayoamu, který se z tohoto kvarteta tak trochu vymyká, tak zbývající trio si má mezi sebou vzájemně hodně "oplácet". Ovšem právě Hiro Aoyama je znám svými skvělými testovacími schopnostmi a tak jeho výsledky v testech s motocyklem Honda RC212V stáje pana Daniela Eppa - Interwetten Honda - nelze úplně přesně interpretovat do závodních šancí. 


Horkokrevný Španěl Hector Barbera zaujmul nakonec místo u Aspara, původně rezervované a defacto "udělané" pro Bautistu a pojede tak pátý motocykl Ducati ve startovní listině MotoGP. Právě on ale má se Simoncellim, nebo snad opačně, nevyřízené účty ze závodů dvěstěpadesátek z nedávné minulosti.


Ex-mistr světa Marco Simoncelli se nedávno vyjádřil o obou španělských jezdcích - tedy o Barberovi a Bautistovi, že to jsou "ufňukánci" a že s nimi nemá vůbec žádný důvod v paddocku promluvit ani jedno slovo. Simoncellimu se v testech vůbec nedařilo, hodně padal a končil s motocyklem Honda stáje pana Fausta Gresiniho většinou na úplně samém konci výsledkové listiny.


Takže je docela možné, že nakonec mezi tímto kvartetem bude dominovat ten s papírově nejslabším motocyklem, Alvaro Bautista s továrním motocyklem Suzuki GSV-R. I on je ale na "černé listině" Marca Simoncelliho...

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist