Kawasaki news

Tiskové oddělení týmu Kawaski Racing Team vydalo zajímavou zprávu. Pro právě probíhajícím testy na okruhu v Sepangu byly připraveny dvě velmi odlišné verze motocyklu Ninja ZX-RR. Zatímco John Hopkins a Anthony West testovali verze, s nimiž se počítá pro začátek sezóny, zkušební pilot Tamaki Serizawa vyjel na trať na motorce s motorem označovaným jako „screamer“. Zásadním rozdílem proti obvyklejšímu provedení big-bang je jiné pořadí zapalování, jehož důsledkem je jiný charakter dodávky výkonu na zadní kolo.

Kawasaki news
Technici Kawasaki předpokládají, že se vyplatí zkoušet tento motor, protože oproti dřívějším testům ještě s motory 990 ccm jsou výhody tohoto provedení u stávajícího objemu 800 ccm výraznější než nevýhody. Očekávají, že přínosem bude vyšší dosahovaný špičkový výkon a nevýhody, spočívající ve složitějším přenosu výkonu na dráhu, budou eliminovány lepšími pneumatikami a elektronikou.

Podle tohoto prohlášení dopolední testy skončily úspěšně a odpoledne v nich pokračoval i další zkušební jezdec, kterým není nikdo jiný než Olivier Jacque. Ale jak říká technický ředitel Naoya Kaneko, vše je v začátcích a bude nějakou dobu trvat, než bude screamer připravený i pro Antonyho a Johnyho.

“Race” manažer Kawasaki, Michael Bartholemy, také zhodnotil průběh a dosažené výsledky ze Sepangu. Uvedl, že bylo vyzkoušeno nové šasi a nové součásti motoru a oba tovární jezdci jsou připraveni k simulaci závodu. V celkovém hodnocení časů nakonec skončili Hopper na 6. a Anthony na 16. místě. Vše se teď přesouvá na australský okruh Phillip Island, kde od 30. ledna do 1. února pokračují zimní testy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist