Karel Abraham si z Austrálie odváží dva body

Po třech neúspěšných Velkých cenách dojel Karel Abraham v australském Phillip Islandu konečně na bodech. Do závodu vstoupil český pilot velmi dobře, v jednu chvíli se pohyboval dokonce na dvanácté příčce. Nakonec projel cílem po bojích s továrními jezdci jako čtrnáctý v pořadí. Do tabulky průběžného hodnocení si tak připsal dva body a před posledními dvěma Velkými cenami sezóny mu patří celková devatenáctá pozice.

Do nedělního závodu se Karel Abraham kvalifikoval patnáctým nejrychlejším časem a startoval tak z páté řady. Povětšinu času soupeřil o co nejlepší pozici s továrními jezdci Andreou Doviziosem, Danim Pedrosou a Jorge Lorenzem. Tvrdé souboje pak sváděl především s posledním jmenovaným pilotem. V závěru však dokázal závodníka Ducati o několik setin sekundy za sebou a z Austrálie si tak odváží čtrnácté místo.

„Jsem velmi šťastný. Myslím, že je to pro tým velmi důležitý výsledek, vrací nám totiž zpět dobrý pocit. Nikdy si nepřeji, aby kdokoliv spadnul, ale řekněme, že jsme dneska měli smůlu, že se před námi nic nestalo," uvedl v tiskové zprávě Karel Abraham.

S celkovým výsledkem je však spokojený. „Co se nás týče, byl to velmi silný závod, zajížděli jsme dobrá kola a byli schopni držet krok s továrními motocykly Ducati! Mým velkým soupeřem byl Lorenzo, několikrát jsem ho předjel. Na konci závodu byla má přední pneumatika stále v dobrém stavu, ta zadní však hodně klouzala a já jsem ztrácel na výjezdech z levých zatáček. A taktéž jsem ztrácel přilnavost, když jsem do nich vjížděl. Musíme si ještě trochu pohrát s elektronikou," vidí východisko brněnský rodák.

„V posledním kole jsem si připravil předjížděcí manévr a v zatáčce číslo čtyři jsem se na brzdy dostal před Jorgeho. Byl jsem si jistý, že mi to vrátí při výjezdu ze zatáčky, ale neudělal to, a tak jsem skončil čtrnáctý. Není to nijak výjimečný výsledek, ale vzhledem k závodu, ve kterém jsem jezdil ve velké skupině a skončil jen 26 vteřin za vítězem, si nemyslím, že bychom mohli udělat víc."

Informace o redaktorovi

Andrea Štipčáková - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 0.5 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (8x):TOPlist