Karel Abraham dojel v Aragónu na bodech

Karel Abraham dojel poprvé od Velké ceny Barcelony na bodech. V závodě v Aragónu projel cílem na patnácté pozici, za kterou si připsal na své konto jeden bod. Celkově jich má pět a v průběžném hodnocení šampionátu figuruje na 23. příčce se ztrátou jediného bodu na Mika Kaliu.

Karel Abraham dojel v Aragónu na bodech

Z výsledku závodu, do kterého český jezdec vyjížděl z 16. místa, má Karel Abraham radost. „Jsem spokojený, jsme totiž zpátky na bodech. Každý bod se počítá a díky patnáctému místu poletíme do Thajska se sebevědomím,“ uvedl brněnský rodák v tiskové zprávě.

„Byl to těžký závod, ve kterém se nám sice povedlo dobře odstartovat, hned ve třetí zatáčce mě však trochu důrazněji předjel Valentino Rossi a já jsem ztratil několik pozic. Nebyl jsem tak schopný bojovat se skupinou přede mnou. Držel jsem si však dobré tempo, a poté předjel Syahrina, Luthiho a Reddinga,“ přiblížil průběh závodu Karel Abraham, který se nakonec dokázal propracovat na konečnou 15. pozici.

„Celkově bych tak závod ohodnotil jako dobrý a ačkoliv jsme zajížděli konzistentní časy na kolo, byli jsme někde pomalejší, než jsme čekali. Mysleli jsme si, že bychom se mohli dostat pod 1:49, ale bylo asi větší horko než včera a po závodu Moto2 byla menší přilnavost.“

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist