Jorge Lorenzo: Zapomenout rychle na Márquezův manévr

Hodně nebezpečný předjížděcí manévr Marca Márqueze stál Jorge Lorenza v Jerezu druhé místo. Mistr světa MotoGP chce získat ve Francii nazpět ztracené body, jeho dosavadní bilance na okruhu Le Mans hovoří pro něho.

Jorge Lorenzo: Zapomenout rychle na Márquezův manévr
Celkem třikrát stál Jorge Lorenzo v kubatuře MotoGP v Le Mans úplně nejvýše na podiových stupních: "Je to úplně speciální trať a úplně jiná než v Jerezu. Už se moc na ni těším a a chci samozřejmě zajet lépe než ve Španělsku".

Na Circuito de Jerez skončil sice Lorenzo jako třetí a to před svým týmovým rivalem Valentinem Rossim, ovšem pořád mu ještě leží v žaludku nevybíravý způsob předjetí ze strany jeho krajana a Rookieho Marca Márqueze – a to dokonce - v po něm pojmenované zatáčce. Co se vlastně stalo? V posledním kole nezavřel mistr světa "pořádně dveře", jak se sám vyjádřil po závodě a Rookie ho prostě odremploval z cesty.
Na pondělních testech po GP Španělska v Jerezu pracoval tovární tým na zlepšení jízdních vlastností Lorenzova motocyklu: "Bojovali jsme více s vedrem, než jsme očekávali. Některé problémy se nám ale podařilo vyřešit. Během testu jsme rovněž zjistili, co v neděli nefungovalo úplně dobře".

Vedle tří vítězných závodů v královské kubatuře, vyhrál Lorenzo ve Francii i závod dvěstěpadesátek: "Vždy jsem zde zajížděl dobré výsledky. Vloni na mokré trati jsem zde vyhrál. Tato trať mně a M1 vyhovuje", říká aktuálně třetí jezdec šampionátu MS-MotoGP.

K uctění vzpomínky zemřelého Jean Claude Oliviera, ex-šéfa Yamaha France a druhého z Rallye Dakar 2005, budou mít Lorenzo a Rossi na svých motocyklech nálepku «JCO».

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist