Jorge Lorenzo si přeje stejnou převodovku, co má Honda

Mistr světa Jorge Lorenzo zajel při testech druhý nejlepší čas, smí sice testovat v Texasu, ale netrpělivě čeká na lepší převodovku.

Jorge Lorenzo si přeje stejnou převodovku, co má Honda
Tovární jezdci Yamahy Jorge Lorenzo a Valentino Rossi využili třetí a tedy poslední testovací den na okruhu "Sepang International Circuit" k dalšímu nastavení různých specifikací motoru M1 a k testu různých druhů šasí tohoto motocyklu - každý z nich zde měl k dispozici loňský model a dva letošní motocykly.
Mistr světa Lorenzo i tentokráte potvrdil svou neobyčejnou vyrovnanost a po celé tři dny byl časově v samé blízkosti pilotovi týmu Repsol-Honda Danimu Pedrosovi a nakonec dokončil testy  jako druhý celkově.

Rodilý Mallorčan byl rychlejší než je oficiální rekord okruhu a o pouhých 0,1 sekundy zaostal za nejlepším časem z kvalifikace. Kromě toho dnes absolvoval jeden Long-Run.

Týmový kolega Rossi se oproti středě zlepšil o půl sekundy a nakonec se mu podařil skok, dostat se pod hranici 2:01 min.
"Byly to tři velmi pozitivní dny. Vyzkoušeli jsme hodně nových věcí, některé z nich se ukázaly jednoznačně jako bezproblémové. Samozřejmě musíme počkat, zda se tyto novinky osvědčí i na jiných okruzích. Zde jsme ale byli s nimi jasně rychlejší. Navíc jsem dnes poprvé v životě na této dráze absolvoval celou závodní vzdálenost. Cítíl jsem se jak fyzicky, tak mentálně velmi silný. A zajížděl jsem také velmi rychlé časy. Ovšem konkurence na mě zapůsobila rovněž hodně silně. Už se těším na velmi zajímavou sezónu", říkal dnes po skončení testů mistr světa Jorge Lorenzo a zároveň si hluboce oddechl, neboť Yamaha se rozhodla připojit se od 12. do 14. března k Hondě a otestovat nový okruh v texaském Austinu. 

Co ho ale rozlobilo, že Yamaha doposud nevyvinula novou převodovku, kterou Honda používá od léta 2010. Ta údajně zrychluje na kolo o dvě až tři desetiny a při zrychlování umožňuje při plném plynu plynulé řazení převodů.
Valentino Rossi by rovněž velmi rád měl tuto převodovku «seamless gearbox», kterou ostatně zná ze svého působení u Ducati: "Jsem pomalejší o pouhou polovinu sekundy, a skončil jsem dnes jako třetí, což je teoreticky první řada na startovním roštu. Takže mohu být s testem velmi spokojen".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist