Jezdci Repsol Hondy tentokrát na stupních vítězů chyběli

Závod Velké ceny Velké Británie znamenal pro jezdce Repsol Hondy umístění mimo stupně vítězů. Letos už tato situace nastala celkem dvakrát, když Marc Márquez a Dani Pedrosa chyběli mezi třemi nejlepšími ve Francii a Rakousku.

Jezdci Repsol Hondy tentokrát na stupních vítězů chyběli

Přestože Marc Márquez chyběl na stupních vítězů, může být Španěl klidný. Cílem závodu na Silverstonu sice projel čtvrtý, ale v průběžném hodnocení třídy MotoGP je stále první s náskokem rovných padesáti bodů. „Dnes to byla jedna z těch těžších nedělí, protože existovala spousta různých způsobů jak přistoupit k závodu, kde byla celá řada možností v rámci obutí přední a zadní části motorky,“ řekl Španěl.

„Možná jsme při výběru sáhli vedle s přední měkkou pneumatikou, ale před závodem jsme si mysleli, že to bude ta nejlepší volba. Hned jak závod začal jsem si tuto chybu uvědomil a snažil se ze situace vytěžit maximum. Je škoda, že jsem pak udělal chybu při brzdění, když jsem bojoval o druhé místo. Nakonec to ale dopadlo celkem dobře. Závod jsem dokončil čtvrtý, takže jsme přišli jen o tři body z celkového náskoku, který je to, co nás zajímá,“ dodal Márquez.

Dani Pedrosa v závěru závodu Márquzezovi chvíli odolával, ale nakonec jeho atakům podlehl a cílem projel pátý. Stejná pozice mu patří také v průběžném hodnocení, kde na čtvrtého Viňalese ztrácí pět bodů. „Celkově to byl vzhledem k podmínkám na trati poměrně dost náročný víkend," řekl. „Pokaždé bylo chladněji, místy pršelo a ani jednou nebyly skutečně slunečné podmínky. Nebylo snadné získat cit s pneumatikami, protože na asfaltu nebyla žádná guma.“

„Vybral jsem si u obou pneumatik tu měkčí kombinaci a i přesto, že jsem měl v posledních kolech určité potíže, to pro tuto chvíli myslím byla ta nejlepší volba. Dobrou zprávou je, že se nám podařilo pokročit v rámci výsledků a získal jsem víc na jistotě zejména co se týče nájezdů do zatáček. Je tu stále ještě pár věcí, které potřebujeme zlepšit, ale měli jsme solidní závod a nastavili pár slušných časů. Věřím, že na těchto pozitivech dokážeme stavět ve zbývajících závodech roku.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist