Jeremy Burgess: Moto2 nemá význam

Šéftechnik Valentina Rossiho, Australan Jeremy Burgess, je jednoznačně proti nové kubatuře Moto2. A zde jsou jeho názory.

Jeremy Burgess: Moto2 nemá význam
"Protinožec" Jeremy Burgess, od roku 2000 šéfmechanik Valentina Rossiho, má vůči nové kubatuře Moto2 zásadně negativní vztah.
 
Burgess, který působí v Grand Prix přes 30 let a který získal jako mechanik se svými jezdci Gardnerem, Doohanem a Rossim dvanáct! titulů mistra světa v královské kubatuře (500 ccm, MotoGP) není vůbec přítelem Moto2 a dává to jasně a srozumitelně najevo: 


"To poslední co potřebujeme, je zavedení další kubatury motocyklů o obsahu 600 ccm. Když už jsme odepsali dvěstěpadesátky, tak jsme měli využít všech uvolněných možností (peníze, týmy, jezdci atd.) k tomu, abychom na start MotoGP přivedli dalších 5 motocyklů! To by bylo smysluplnější",
říká tento mechanický guru a pokračuje:
 

"Nová Moto2 se příliš podobá MS supersportů a v podobných verzích je součástí každého národního šampionátu. Tato nová třída, která se v podstatě neliší od kubatury supersportů, nemá dle mého názoru moc smyslu.  Daleko smysluplnější bylo třídu 250 ccm vůbec nenahrazovat a nechat jezdit v rámci Grand Prix pouze stopětadvacítky a MotoGP. A k tomu bych vždy přidal jeden závod národního šampionátu pořadatelské země. Rád bych totiž na vlastní oči viděl závodit nové talenty z Francie, Itálie, Španělska, Ameriky a z Austrálie. A pro ty nejmladší pak máme Red Bull Rookies Cup", má svůj jasný názor Jeremy Burgess.    


"Třída dvěstěpadesátek byla něco fantastického. 30 let se postupně vylepšovala: 250 ccm, dva válce, šest rychlostí. Když už tedy překonáme tu bolest, že dvěstěpadesátky skončily, tak nemůžeme jako jejich zástupce zvolit kubaturu, která už existuje. Navíc kvůli jednotným motorů a dovolené elektronice budou zřejmě supersporty někdy i rychlejší než Moto2", myslí si australský mechanický fenomen. 


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.42
Známkováno: 12x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist