Jarvis: Jsme ve velmi kritické fázi

Závodní ředitel Yamahy Lin Jarvis sice ví dobře, že jsou potřeba základní změny, nic se ale dle něho nesmí lámat přes koleno.

Jarvis: Jsme ve velmi kritické fázi
Po Japonci Shuhei Nakamotovi - viceprezident HRC - se k aktuální situaci v MotoGP vyjádřil i Brit Lin Jarvis, tedy Managing Director u Yamahy Motor Racing. S Valentinem Rossim a Jorge Lorenzem vyhrál tým Yamaha Factory mistrovství světa královské kubatury v sezónách 2004, 2005, 2008, 2009 a 2010. V letošním roce jedou za Yamahu Jorge Lorenzo a Ben Spies v oficiálním továrním týmu a Andrea Dovizioso a Cal Crutchlow v satelitním týmu Tech3.
Lin Jarvis už varoval Carmela Ezpeletu, že pokud by chtěl opravdu zavést jednotnou elektroniku, tak si proti sobě touto myšlenkou poštve všechny tři továrny.

"Kubatura MotoGP se nachází ve své kritické fázi. Všechny zúčastněné továrny jsou shodného názoru, že se musí něco zásadního změnit, aby klesly náklady. A na straně druhé se musí zlepšit show. Jsou jasně dané problémy, které se musí vyřešit. Jedním z nich je zvětšení startovního jezdeckého pole", říká pro SpeedWeek Lin Jarvis.
"Ekonomicky se nacházíme v největší recesi od roku 1930. Výchozí podmínky se od roku 2008 drasticky změnily. Proto jsme všichni otevřeni všem novým myšlenkám, tedy více než předtím. Vyslechneme rádi všechny návrhy a jsme schopni je také akceptovat. Musí to ale být inteligentní změny, které nám zajistí jistou stabilitu do budoucnosti. A nic se nesmí lámat přes koleno. Továrny se zúčastňují seriálu MotoGP proto, že je zde možno uvádět technické novinky do praxe a to je to vzrušující. Zde se naši inženýři nadále vzdělávají a mnoho novinek a nových myšlenek je pak uváděno do praxe u sériových motocyklů. Pokud by toto bylo nemožné, tak by to mohlo být hodně nebezpečné. Třeba omezení maximálního počtu otáček nechává stále ještě kreativní prostor. Ale jednotná elektronika ECU vezme továrnám hodně volnosti a kreativity. Elektronika totiž hraje v současné době u moderních dopravních prostředků dominantní roli. A to tak musí i zůstat", je jasného názoru Managing Director u Yamahy Motor Racing.  

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist