Jarvis chce Yamahu udržet na špici MotoGP také v příštím roce

Šéf Yamaha Motor Racing Lin Jarvis je přesvědčen, že to byl Marc Márquez, jenž přinutil oba jejich jezdce Valentina Rossiho a Jorge Lorenza zahájit letošní ročník s vysokým odhodláním a ve vysokém nasazení s jediným cílem jezdce Hondy porazit. To se nakonec podařilo a Yamaha získala první a druhé místo v kategorii jednotlivců, titul v kategorii týmů a výrobců.

Jarvis chce Yamahu udržet na špici MotoGP také v příštím roce

Jakmile Marc Márquez začal v roce 2013 závodit v prestižní kategorii MotoGP, ostatní jen nechápavě sledovali Španělovo počínání, když překonával jeden rekord za druhým a v prvních dvou letech éry jezdce královské kubatury slavil titul mistra světa. Až do letošního ročníku, protože to si jezdecká dvojice tovární Yamahy řekla a dost.

Tedy dle jejich šéfa Lina Jarvise, který pro britský Autosport uvedl, že jeho jezdci nastoupili do letošního ročníku mnohem víc připraveni než kdykoliv předtím. „Jedna z věcí, která na mě zapůsobila bylo to jakým způsobem oba naši jezdci k sezoně přistoupili,“ řekl Lin Jarvis.

„Márquez nás loni od začátku roku porážel. To způsobilo reakci jak na technické, tak jezdecké straně. Naši inženýři pracovali na inovacích řady nových řešení a naši jezdci pochopili, že k tomu aby Márquze porazili, potřebují být velmi soustředění, vysoce odhodlání a mít natrénováno. A to je přesně to, co jsme u našich jezdců mohli vidět.“

O titul v závěru roku bojoval Valentino Rossi s Jorge Lorenzem, ale je jasné, že příští rok bude úroveň soutěže znovu o něco výš s tím jak Márquez bude chtít všem ukázat, že je to právě on, kdo vyhraje další titul mistra světa. „V příštím roce to bude velmi náročné a intenzivní závodění,“ pokračoval Lin Jarvis.

„Kdykoliv jsme v minulosti jeli společně s Jorgem a Valentinem, tak jsme získali trojí vítězství v šampionátu třikrát v řadě. Nebylo to snadné, ale dokázali jsme to. Máme nejlepší tým s nejlepšími inženýry na světě a budeme tvrdě, velmi tvrdě pracovat na tom, abychom to samé dokázali i v příštím roce.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist