Jaký je rozdíl mezi dvěpade a MotoGP?

Odpověď na tuhle otázku nám nastíní Mika Kallio, který se chystá na přestup ze dvěstěpadesátek na motocykl třídy MotoGP.

Jaký je rozdíl mezi dvěpade a MotoGP?

Právě Fin Mika Kallio je jedním ze dvou nových jezdců stáje Alice Ducati a má za sebou první testy s Ducati Desmosedici GP9 ve Valencii a v Jerezu. Má také samozřejmě bohaté zkušenosti s motocykly nižších kubatur, ať už ve dvackách (Honda a KTM) nebo dvěpade (KTM). V názoru na jízdu se speciálem MotoGP se shodl s Andreou Doviziosem, který do nejvyšší kategorie přestoupil o rok dříve. Oba se shodli na tom, že byli překvapeni s tím, jak pohodlně se cítili na speciálu o objemu 800 ccm ve srovnání s dvoutaktní dvěstěpadesátkou.

Mika na "jedovaté"dvěpade KTM......


“Možná, že je jednodušší jezdit s touhle motorkou. I když by bylo by trochu zjednodušené to řící jenom takhle. Na jednu stranu máte řízení dvěstěpadesátky jednodušší v tom, že je tam méně síly než v MotoGP, ale tam zase máte na pomoc elektroniku. Oba motocykly jsou úplně odlišné, ale obecně lze říci, že jízda na dvěpade je mnohem obtížnější. S ní nemůžete udělat chybu, protože nemůžete využít její sílu k vyžití svého problému. Když v MotoGP probrzdíte třeba o dva metry, jde stále ten problém vyřešit.” řekl o rozdílu mezi oběma motocykly sympatický Fin. K tomuto přesvědčení vede Kallio i to, jak rychle si na speciál té nejvyšší třídy zvykl, protože i když během testů řešil nějaké problémy, byl schopen zajet závěrečný den v Jerezu sedmý nejrychlejší čas, když za sebou nechal například i Andreu Doviziosa, Colina Edwardse nebo Jamese Toselanda.

.......a "pohodovější" Desmosedici


Kde jsou ty časy, kdy ze čtvrtlitrů přestupoval do pětistovek John Kocinski a byl úplně mimo z toho, jakým fofrem půllitr jede. O to větší bylo jeho překvapení, když mu Kenny Roberts po prvním svezení řekl, že mu plyn seřídili tak, aby mohl jet maximálně na 75 %.....

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist