I přes pád v závodě obsadil Karel Abraham desáté místo

Důležitých šest bodů získal na australském okruhu na Phillip Islandu český motocyklový závodník Karel Abraham, který v závodě upadl, ale přesto obsadil desáté místo.

I přes pád v závodě obsadil Karel Abraham desáté místo
Závod, do kterého jedenadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing startoval z páté řady, byl vypsán na dvacet sedm kol a po jeho startu se Karel Abraham posunul na desáté místo.

„Start se mi moc nepovedl, ale v první zatáčce jsem předjel několik jezdců a udržel se s ostatními,“ konstatoval český motocyklový závodník, který ve čtrnáctém kole využil pádu devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho a posunul se na deváté místo. O to bojoval s dalšími třemi jezdci a v sedmnáctém kole předjel i Randyho de Punieta jedoucího na osmém místě.

„Celý závod jsem jel s dalšími jezdci, se kterými jsem si v každém kole vyměňoval pořadí, takže jsem si zazávodil,“ uznal Karel Abraham.

Zatímco si vedoucí jezdec průběžného pořadí Casey Stoner jel pro titul mistra světa, začaly se na pobřeží Tichého oceánu výrazně měnit povětrnostní podmínky. Ty způsobily pád nejenom Karla Abrahama, ale i Hiroshiho Aoyamy a Cala Crutchlowa bojujícího s českým motocyklovým závodníkem o titul nováčka roku.

„Všichni jsme spadli ve stejnou chvíli, protože na části trati pršelo, což jsme nevěděli a nebyli jsme na to připravení.“
Přestože jedenadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing při pádu poničil svůj motocykl Ducati Desmosedici GP11, za pomoci traťových komisařů se vrátil na závodní trať a závod na australském okruhu na Phillip Islandu dokončil na desátém místě.

„Jsem rád, že jsem byl schopen dojet na desátém místě a získal tak důležité body,“ dodal Karel Abraham, který v průběžném pořadí mistrovství světa silničních motocyklů zůstává s padesáti šesti body na čtrnáctém místě, ovšem na Cala Crutchlowa ztrácí pouze jeden bod. Ten může získat už při příštím závodu na okruhu v Sepangu, kde se od 21. do 23. října uskuteční Velká cena Malajsie.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.67
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist