Hiro Aoyama míří do MotoGP

Překvapivě vedoucí jezdec šampionátu dvěstěpadesátek, japonský samuraj Hiroshi Aoyama, také míří do MotoGP.

Hiro Aoyama míří do MotoGP
Šéf týmu LCR Honda Lucio Cecchinello potvrdil, že prioritou pro něho a celý tým zústává královská kubatura MotoGP. Z tohoto důvodu také pozměnil původní plány a "odepsal" tak novou třídu Moto2. 


Smlouva s dosavadním jezdcem Randy de Puinetem je pouze otázka některých maličkostí a nic ji tedy nestojí v cestě. 

Ovšem šéf týmu má od HRC a od Dorny příslíbenou podporu v otázce angažovanosti ještě druhého pilota do MotoGP. Dorna bude pochopitelně velmi ráda mít na roštu o jednoho jezdce víc a HRC tím chce vyjádřit své poděkování dosavadnímu lídru šampionátu dvěstěpadesátek Hiroshi Aoyamovi. 


Po mistru světa Marcu Simoncellim (Gresini Honda), druhému v průběžném pořadí této lubatury 2009 Alvaro Bautistovi (Rizla Suzuki) a vítězi z Kataru a Misana Hectoru Barberovi (Aspar Ducati) tak míří do MotoGP i starší z bratrů Aoyamových, který je s motocyklem Honda stáje Scot Racing největším a nejpříjemnějším překvapením kubatury, kde normálně dominují motocykly Piaggio Group. 

Nesmíme ale zapomenout - v souvislosti s jeho osobou - zmínit se i o tom, že zájem o 8-násobného vítěze závodů Grand Prix třídy 250 ccm Aoyamu má i stáj Monster Tech3 Yamaha (tedy pochopitelně pouze v případě, kdyby nepřišel Ben Spies) a také stáj Pramac Ducati.


Samotný Hiroshi Aoyama (26 podiových umístění, 7x Pole position a 10x nejrychlejší kolo kolo závodu) nijak nezastírá, že by po 6 sezónách ve dvěstěpadesátkách - přičemž debutoval na "wild card" už v Motegi 2000  8. místem - se rád dostal do královské třídy, ale zároveň nevylučuje jinou možnost: "Nová třída Moto2 bude jistě zajímavá a možná bych mohl jet v jednom týmu s bratrem Shuheiem (letos sice bez angažmá, ale na wild card šestý v Motegi)"!, říká jezdec, který právě v Misanu absolvoval svůj 100-tý závod Grand Prix.
Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist