Hayden v roce 2013 pokračuje s Ducati

Jen pár minut před úvodním tréninkem na nedělní Velkou cenu USA italská Ducati oficiálně potvrdila prodloužení smlouvy s Nicky Haydenem. Američan s tovární skupinou z Boloně podepsal na jeden rok a v příští sezoně ho znovu uvidíme závodit v sedle litrové Desmosedici.

Pro Haydena, který u Ducati závodí od roku 2009 a v pondělí oslaví své jednatřicáté narozeniny, opravdu nemohli najít lepší dárek. Jistota jednoleté smlouvy mu teď umožní vrhnout všechny síly na právě probíhající sezonu, která se závodem na jeho domácím okruhu v Laguně Seca překlopí do své druhé poloviny.

„Jsem velmi rád, že budu pokračovat s Ducati v MotoGP a závodit na nejvyšší úrovni za velmi prestižní tým,“ píše Hayden v oficiálním prohlášení Ducati. „Mám rád všechny lidi, s kterými u Ducati spolupracuji, mám rád fanoušky Ducati a mám rád tuto značku. Pro Ducati je to velmi důležitá doba a jsem nadšený, že zůstanu nadále jejich součásti.“
„Mám tady nějaké nevyřízené účty, takže doufejme, že nám tu vše klapne a podaří se nám zúročit všechnu tu tvrdou práci, kterou jsme do toho posledních pár let investovali,“ pokračoval Hayden. „Je hezké tuto zprávu oznámit právě v Laguně a sdílet svou radost s mými fanoušky, přáteli a rodinou. Pokud se mi podaří v neděli zajet dobrý výsledek, může to být neobyčejný narozeninový víkend.“

Tovární stáj Ducati si teď velmi rychle pojistila Nicky Haydena a nyní budou čekat na rozhodnutí Valentina Rossiho, který slíbil, že své plány ohledně sezony 2013 prozradí koncem srpna, což by mohl být přesně termín Velké ceny České republiky v Brně.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):TOPlist