Haslam chce do MotoGP

Mladý Leon Haslam, který již čtyři roky jezdil v nějakém ze šampionátů Mistrovství Světa, se chce co nejdříve vrátit do třídy MotoGP.

Haslam chce do MotoGP
Mladý britský jezdec Leon Haslam, syn legendy Grand Prix Rona “Rocket“ Haslama, odešel po skončení letošní sezóny z týmu Renegade Ducati a šampionát World Superbike vyměnil za šampionát British Superbike poté, co podepsal novou smlouvu s týmem GSE Ducati.
Jezdec, jemuž je teprve 21 let, patří mezi evropský unikát, protože není rok, aby vydržel v jedné třídě jednoho šampionátu alespoň dvě po sobě jdoucí sezóny. Leon nejprve jezdil v roce 2000 závody Grand Prix třídy 125 ccm, o rok později absolvoval sezónu v nejprestižnější třídě MotoGP (tehdy ještě třída 500 ccm), rok 2002 naopak trávil v Grand Prix třídy 250 ccm. Po třech letech v Mistrovství Světa se vrátil domů do Británie, kde zahájil sezónu 2003 ve třídě Supersport. V polovině roku, jako jezdec týmu Renegade Ducati, nahradil svého kolegu Seana Emmetta v prestižnější třídě Superbike. Ve stejném týmu absolvoval i letošní sezónu, ovšem již v Mistrovství Světa Superbike. Pro rok 2005 se tedy opět vrací do domácích luhů a hájů, když bude jezdcem superbikového šampionátu Británie.
“Podnikl jsem velké kroky, nikdy jsem dvě sezóny nejezdil na stejném motocyklu,“ říká Leon Haslam, který letos dokončil na pódiu v jednom závodě WSBK na německém Oscherslebenu. “Je to těžké, protože jsem tak nikdy nebyl schopen jezdit v nejlepší pětici. Jezdil jsem v Mistrovství Světa ve všech třídách, myslím, že jsem se hodně naučil. Chci zůstat v Superbike a chci vyhrávat závody. Od počátku mé kariéry dělám rozhodnutí společně s mým otcem. Nevzrušuje mě titul britského mistra, nezajímá mě Mistr Světa ve třídě 125 ccm, od počátku jdu za jediným cílem – MotoGP! Pokud chci získat dobré angažmá v MotoGP, musím začít vyhrávat. Opravdu se na příští rok těším, Ducati mě přesvědčilo, abych do toho týmu šel. Mohl jsem zůstat v Mistrovství Světa Superbike, ale plán je zvyknout si na motocykl s pneumatikami Dunlop nebo Michelin. Doufám, že vyhraju britský šampionát a pak získám lepší nabídky z Mistrovství Světa. Tým GSE je jeden z nejlepších a má dokonalé vztahy s Ducati.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist