Gresini Racing představil tým pro rok 2022. Pojede ve světle modrých barvách

Stáj Gresini Racing oficiálně představila svůj tým pro sezónu 2022. Na motocyklech zbarvených do světle modra, jejichž výrobcem je od letošního roku Ducati, pojedou s číslem 23 Enea Bastianini a se 49 Fabio Di Giannantonio, pro kterého půjde o premiéru ve třídě MotoGP.

Tým Gresini Racing rozvázal v minulém roce smlouvu s Aprilií a podepsal novou s Ducati, na jejíchž motocyklem bude jezdit následující dvě sezóny. Stroje bude vodit čistě italská dvojice Enea Bastianini a Fabio Di Giannantonio, který do MotoGP přestupuje z Moto2.

Třiadvacetiletý rodák z Říma si pro své první vítězství dojel v roce 2018 v Brně. V loňském roce obsadil v celkovém hodnocení šampionátu sedmé místo. S přestupem do královské kubatury byl závodník nucený změnit své číslo. Původní 21, s níž jezdí v MotoGP Franco Morbidelli, se rozhodl nahradit 49.

„Sezóna 2022 je za rohem. Bude to můj první rok v MotoGP. Mám se ještě co učit, rád bych se závod od závodu zlepšoval a kdo ví, možná si dojedu i pro nějaké skvělé výsledky. Za chvíli budeme zpět na trati a začneme testovat. Nejdříve zamíříme do Malajsie, poté do Indonésie. Nemůžu se dočkat, až se znova projedu na téhle krásce. Zimní přestávka byla příliš dlouhá, počítám dny, hodiny! Motorka je nádherná, možná nejkrásnější, na které jsem kdy jel, a kterou jsem kdy viděl. Její unikátní zbarvení mi připomíná sedmdesátky, retro styl, na trati bude dobře rozpoznatelná,“ uvedl Di Giannantonio.

Pro Bastianiniho půjde v MotoGP o druhou sezónu. První odjel v barvách týmu Avintia Esponsorama Racing, na konci roku mu patřila celková jedenáctá pozice. „Zbarvení motocyklu je specifické. Přiznám se, že když jsem ho viděl poprvé, působilo na mě divně. Ale teď, když vidím stroj naživo, tak se mi to zdá úžasné. Tak skvělá motorka nemůže být nic jiného než rychlá! Za dvacet dní budeme odjíždět na testy. Naštěstí to už rychle uteče, těším se, až se znovu projedu na své Ducati. S týmem jsem se už seznámil na prvních testech. Měli jsme šanci se poznat a pracovat spolu, takže už teď můžu říct, že budu mít kolem sebe partu super lidí. Bude to zajímavá sezóna, jsem si jistý, že dosáhneme skvělých výsledků,“ věří jezdec.

Neobvyklé zbarvení motocyklů kvituje také vlastník týmu Nadia Padovani. „Věřím, že se na nás Fausto seshora dívá a je pyšný. Nerozlišujeme, zda jsme pokrevní rodina nebo ne, tvoříme jeden tým. Diggia i Enea jsou ve skvělé formě a připraveni začít. Našim cílem je ukázat se párkrát v parc fermé,“ uvedl.

Stáj Gresini Racing byla první, která představila svůj tým pro rok 2022. Následovat ji 24. ledna bude WithU Yamaha RNF MotoGP Team, ve kterém pojedou Andrea Dovizioso a Darryn Binder. Lenovo Ducati Team plánuje týmovou prezentaci na konec ledna, krátce před odletem do Malajsie. V zámoří pak své barvy představí 2. února Pramac Racing, o dva dny později pak Monster Energy Yamaha a Suzuki Esctar. Na úterý 8. února je naplánovaná prezentace Repsol Hondy s Marcem Márquezem a Pólem Espargarem. Jejich motorky by měly zůstat v tradiční oranžové, design se však radikálně změní.

Na trať se jezdci MotoGP poprvé v letošní sezóně vydají 5. února v Sepangu, kde je čeká dvoudenní testování. Následně zamíří na okruh v Mandalice, tam podniknou třídenní testy. Následovat bude první Grand Prix sezóny v Kataru, která je plánovaná na 4. až 6. března.

Informace o redaktorovi

Andrea Štipčáková - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist