Grand Prix San Marina - Misano, závod 250 ccm

Dvěstěpadesátky nám nabídly strhující souboj dvojice Barbera - Pasini o vítězství a dále trojice Bautista - Di Meglio - Aoyama o podium. Náš Karel Abraham dojel těsně za Top 10.

To co nabídli stopětadvacítky, to dvěstěpadesátky ještě překonaly. Dvojice Barbera - Pasini bojovala až do samého konce o vítězství, když původně k nim patřil i obhájce titulu Marco Simoncelli. Ten však ve 12. kole spadl z 2. pozice a jeho ztráta v MS na vedoucího Aoyamu je už 40 bodů.

Za dvojicí Barbera - Pasini pak bojovala trojka Bautista, De Meglio a Aoyama nejen o poslední místo na stupních vítězů, ale Bautista s Aoyamou i o celkové průběžné vedení v pořadí MS.

Závod tedy vyhrál, stejně jako úvod v Kataru, Hector Barbera před Mattiou Pasinim a Alvarem Bautistou. Čtvrtý dojel Hiroshi Aoyama a pátý Mike di Meglio.

To také znamená, že v MS vede po dnešku Aoyama se ziskem 205 bodů o 13 bodů před Bautistou a o 40 bodů před Simoncellim. Čtvrtý Barbera pak ztrácí bodů 47.

Šestý dojel dnes skvělý Francouz Jules Cluzel před Španělem Alexem Debonem, Italem De Rosou a španělským jezdcem Hectorem Faubelem.

V souboji o poslední místo v Top 10 pak Švýcar Thomas Lüthi porazil o 0,2 sekundy našeho Karla Abrahama, který si tak připsal na své konto 5 bodů a postoupil v MS na místo 14. Abajovi se příliš nepovedl start a začal dnešní závod na 17. místě, ovšem společně s Lüthim se nakonec dostali až na 10., resp. 11. místo.

Za Abajou dojeli dále Japonec Shoya Tomizawa, Ital Alex Baldolini, Švýcar Valentin Debisse a Maďar Balazs Nemeth, to tedy byla dnešní první patnáctka, která také bodovala.

19- Aitor Rodriguez - Matteoni Racing - Aprilia RSW 250 LE

Druhý náš jezdec Lukáš Pešek z týmu Auto Kelly CP vzdal bohužel pro poruchu motocyklu - prasklý řetěz - už ve 3. kole, když jezdil na 13. pozici. A 13.pozice patří Lukáši Peškovi i v tabulce MS.

Během tohoto víkendu podepsal v Misanu šéf týmu Cardion AB Motoracing pan Karel Abraham sr. s továrnou Aprilia smlouvu na rok 2010. V praxi to znamená, že Karel „Abaja“ Abraham pojede v nové kubatuře Moto2 tovární motocykl Aprilia vybavený jednotným motorem Honda a pneumatikami Dunlop.