Grand Prix Sachsenring - závod MotoGP

Španěl Dani Pedrosa vyhrál závod MotoGP, Valentino Rossi skončil při comebacku na 4. pozici.

Dvoudílný závod MotoGP vyhrál tovární jezdec Hondy, Dani Pedrosa. V 10. kole byl závod přerušen po dramatickém pádu  Randy de Punieta z 9. místa. Do jeho ležící motorky narazili Aleix Espargaro a Alvaro Bautista, přičemž Puinetova Honda začala hořet.

V tuto dobu vedl  Lorenzo před Pedrosou, Stonerem, Doviziosem, Rossim a Haydenem. Do konce zbývalo ještě 21 kol a takové bylo nové postavení na gridu.

Chyběl ale Colin Edwards, který spadl již dříve a také Espargaro a Bautista, kteří sice chtěli vyjet na náhradních motocyklech, ale nesměli, neboť nedokázali dopravit do svých garáží během 5 minut po vyvěšení červeného praporku své motocykly a to je proti předpisům. Později se ukázalo, že by Espargaro stejně startovat nemohl, neboť má zlomený 7. krční obratel.

A ještě k De Puinetovi, ten má zlomenóu levou nohu a byl ještě tento večer v nemocnici v Hartmannsdorfu operován. Toto zranění vzniklo dle nového sdělení jeho týmu tím, že mu ji trefil a přejel hodně nešťastně Fin Mika Kallio.

Na startu bylo jen 13 jezdců a vzápětí 12, neboť hned spadl i Mika Kallio. Na čele jel Pedrosa před Lorenzem, za nimi pak bylo pořadí Dovizioso, Stoner, Hayden a Rossi.

Zatímco na čele bojovali Pedrosa s Lorenzem, tak Stoner jejich tempu nestačil, naopak musel o třetí místo ještě tvrdě bojovat s Rossim.