Grand Prix Indy - warm up

Ranním warm upem začal závodní den na okruhu Indianapolis v USA, o kterém Valentino Rossi prohlásil, že je hodně nebezpečný a to jednak za mokra a také kvůli "vlnám", tedy nerovnostem povrchu.

Grand Prix Indy - warm up

Ve třídě do 125 ccm
za teploty vzduchu pouhých 15 stupňů Celsia (povrch dráhy měl ještě o 1 stupeň méně), ale za sluníčka, byl nejrychlejším úřadující vícemistr světa této kubatury Ital Simone Corsi časem 1.49.586 před mužem z PP, tedy Julianem Simonem ze Španělska - oba na Apriliích a Sandro Cortesem z Německa na Derbi. Následovali Ital Andrea Iannone s Aprilií (4.), Pol Espargaro (5.) na Derbi a Sergio Gadea - oba ze Španělska (6.) na Aprilii a Top 10 stopětadvacítek dokompletovali Scott Redding (7.), Bradley Smith - oba z Anglie (8.) a brněnský a zároveň loňský vítěz z Indy Nicolas Terol ze Španělska a konečně Němec Stefan Bradl - všichni na Apriliích.

Náš Lukáš Šembera obsadil ve warm upu 21. místo časem 1.51.384 (+ 1.798), čímž byl o celou 1 sekundu rychlejší než ve včerejší kvalifikaci - 1.52.373. !

V našich dvěstěpadesátkách bylo dnes ráno následující pořadí: 

1. Hector Barbera ze Španělska na Aprilii v čase 1.44.857 před Italem Marco Simoncellim s Gilerou (+0.036), Francouzem Julesem Cluzelem (Aprilia) a dalším Italem Roberto Locatellim (Gilera). Následovali Ital Mattia Pasini (5.), Španělé Alex Debon (6.) a Alvaro Bautista (7.) a Poleman Mike Di Meglio z Francie - všichni na Apriliích. 

 

Čeští jezdci Karel Abraham (+1.485) ze stáje Cardion AB Motoracing

a Lukáš Pešek (+1.525) z týmu Auto Kelly CP pak dokompletovali Top 10.

A konečně v královské kubatuře došlo ve warm upu k velkému překvapení, když mu dominoval Alex De Angelis ze San Marina se satelitní Gresini Hondou časem 1.40.446 před Španěly Dani Pedrosou - Repsol Honda (+0.043) a Jorgem Lorenzem - Fiat Yamaha (+0.271).


Mistr světa Valentino Rossi na další Fiat Yamaze byl čtvrtý před Toni Eliasem (Gresini Honda) a dvěma domácími piloty v pořadí Nicky Hayden (Ducati) a Colin Edwards (Tech3 Yamaha). Ital Marco Melandri (Kawasaki), jeho krajan Andrea Dovizioso (Repsol Honda) a další Ital Loris Capirossi (Suzuki) dokompletovali Top ten MotoGP dnešního warm upu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist