Grand Prix Francie - Moto2, závod

Stejně jako v Jerezu, vyhrál i ve Francii kubaturu Moto2 největší favorit na titul mistra světa Toni Elias. Náš Lukáš Pešek dojel na velmi dobrém 13. místě a získal tak 3 mistrovské body.

V závodě provázeném neuvěřitelnou řadou pádů si vítězství zajistil Španěl Toni Elias a dostal se tak i do čela šampionátu po 3 závodech. Na druhém místě dnes dojel jeho krajan Julian Simon na zbrusu novém motocyklu Suter a třetí byl celkem překvapivě Ital Simone Corsi.

Už začátek závodu byl hodně hektický, mezi prvními dvěma postiženými pády byli Švýcar Dominique Aegerter a bohužel i náš Karel Abraham při své premiéře na motocyklu FTR. V chumlu jezdců, kdy se vyhýbal jednomu ze soupeřů, do něho další pilot vrazil a trefil ho nešťastně do krku. Karel začal špatně vidět, udělalo se mu špatně, a tak raději ze závodu odstoupil. Okamžitě zamířil na mobilní kliniku, kde se podrobil vyšetření. Nic zlomeného naštěstí nemá, ale dostal prášky na bolest hlavy a musel si jít lehnout. Na startu dalšího závodu, GP Itálie, který hostí 6. června Mugello, by tak měl být v pořádku.

Vzápětí musel projet boxovou uličkou vedoucí jezdec Alex Debon, který tak byl potrestán za předčasný start.

Ze třetího místa spadl i muž z PP, Američan Kenny Noyes a ještě chvíli před ním Japonec Yuki Takahashi. Po něm se k zemi poroučel i Švýcar Thomas Lüthi. V sedmém kole se k velké radosti domácího obecenstva objevil na čele Jules Cluzel, aby se i on se závodem  pádem rozloučil. A mezi dalšími oběti pádů byli Ital Raffaele de Rosa, vedoucí jezdec šampionátu Japonec Shoya Tomizawa, další Ital Mattia Pasini a také SanMariňan Alex de Angelis.

Na čele tak bojovali dvě dvojice, o vítězství Španělé Toni Elias a Julian Simon, o třetí místo pak  Italové Andrea Iannone a Simone Corsi.

Náš český jezdec Lukáš Pešek na Moriwaki italského týmu Matteoni CP dojel do cíle jako 13. a zajistil si tak do šampionátu 3 důležité body: „Start se mi celkem povedl, ale pak jsem se tam v první šikaně srazil s Talmacsim, což mě zase několik míst stálo. Dále se mi dařila stíhačka, kdy jsem se posunul až do top 10, ale pak jsem zhruba v polovině závodu vytuhnul a předjelo mě asi 5 jezdců. Bohužel jsem kvůli zranění žeber přes 14 dní nemohl trénovat a to se podepsalo na fyzičce a následně i koncentraci. Trvalo mi asi 4 kola, než jsem se srovnal a v závěru jsem ze sebe mačkal, co to šlo a zase jsem nějakou pozici získal. V posledním kole jsem ještě zkoušel předjet Hernandeze, ale dost mi to v zatáčkách zavíral a nechtěl jsem jít vyloženě do rizika na hranici pádu. V Le Mans jsme udělali velký posun, ale ještě nejsme úplně tam, kde bychom chtěli být a v Mugellu nás čeká další práce.“

01- Toni Elias – Gresini Racing Moto2 – Moriwaki MD600 – 26 kol za 43′29.277