GP Velké Británie – Pole position získal v novém rekordu Márquez, Rossi je druhý

Také v sobotu panovaly na jihu Anglie krásné slunečné podmínky. Jezdci tak nemuseli řešit zda je nový povrch kvalitní v rámci odvodnění, což třeba loni bylo hlavní téma. Každopádně nový povrch, jeho přilnavost a jezdecký um závodníků nabídl kvalifikační bitvy, kde padaly rekordy. V Moto3 zajel na pole position Tony Arbolino, Filip Salač je čtyřiadvacátý, Jakub Kornfeil devětadvacátý. V třídě MotoGP rovněž padl rekord, když Marc Márquez zajel své maximum a překonal Valentina Rossiho, jemuž se v Anglii zatím daří. Karel Abraham je dvaadvacátý a je jasné, že českým závodníkům se dnes příliš nedařilo. V třídě Moto2 vybojoval start z první pozice Alex Márquez rovněž s časem, který překonal dosavadní rekord. Dnem závodů je neděle s tím, že pořadí je prohozené, takže po klání Moto3 bude následovat závod MotoGP a dvanáctý podnik sezony uzavře závod třídy Moto2.

Moto3 – 3.volný trénink

Hned v úvodních miutách došlo k několika pádů. Pořádnou ránu na záda dostal Japonec Kazuki Masaki (BOE Skull Rider Mugen Race), který při nájezdu do šesté zatáčky šel přes řídítka a zůstal chvíli ležet ve štěrku únikové zóny. Pak spadl Riccardo Rossi (Kömmerling Gresini Moto3) a dalším jezdcem na zemi byl Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0).

Po první polovině tréninku měl nejrychlejší kolo 2'12,136 sekundy John McPhee (Petronas Sprinta Racing), druhý byl Romano Fenati (Snipers Team) a třetí Tony Arbolino (VNE Snipers). Filip Salač (Redox PrüstelGP) měl na kontě osmý čas 2'13,550 sekundy, a jak prozradil na svém účtu FB, podepsal smlouvu na rok 2020 s týmem Moto3 Snipers, kde bude týmovým kolegou Tony Arbolina.

Třetí volný trénink britské GP vyhrál časem 2'11,844 sekundy Tony Arbolino. Romano Fenati byl o 0,187 sekundy pomalejší, třetí Marcos Ramirez (Leopard Racing) ztratil 0,250 sekundy. V posledním kole se z šestadvacáté pozice posunul na patnáctou Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP), jemuž ale čas 2'13,000 sekundy na přímý postup do Q2 nestačil. Filip Salač je s kolem 2'13,178 sekundy osmnáctý a také on musí do Q1.

GP Velké Británie, Moto3 – 3.volný trénink