GP Velké Británie - Pole position získal Pol Espargaro, Filip Salač šestý

MotoGP - 2. kvalifikace

Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) zajel velmi rychlý čas už v úvodu kvalifikace, když stihl objet okruh za 1'58,990 sekundy. O necelé tři desetiny pomalejší byl Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), Jorge Martin (Pramac Racing) byl třetí. Marcu Márquezovi (Repsol Honda Team) bylo nejrychlejší kolo kvůli překročení limitů trati zrušeno, a tak byl po polovině kvalifikace na poslední pozici. Valentino Rossi (Petronas Yamaha SRT) jezdil osmý.

Jorge Martin vyhrál pole position s neuvěřitelným náskokem 0,881 sekundy. Nastavil totiž nejrychlejší čas okruhu, když ho objel za 1'58,007 vteřiny. V první řadě se vedle něj postaví Pol Espargaro s Francescem Bagnaiou, Fabio Quartararo, který vyhrál poslední volný trénink, otevře druhou řadu. Marc Márquez se na gridu postaví na páté místo, vedle něj bude Aleix Espargaro. Třetí řada bude patřit Jacku Millerovi, Valentinovi Rossimu a Johannu Zarcovi, čtvrtá Alexi Rinsovi, Joanu Mirovi a Bradu Binderovi.

Jorgemu Martinovi byl rekordní čas zrušený kvůli překročení limitů trati, když si výrazně zkrátil trať. Pole position tak získává Pol Espargaro, Martin je odsunutý na čtvrtou pozici.