GP Velké Británie - Pole position získal Pol Espargaro, Filip Salač šestý

Moto3 - 1. kvalifikace

Filip Salač (CarXpert PrüstelGP) odstartoval první kvalifikaci velmi dobře, když byl s časem 2'12,321 sekundy na jednom z postupových míst. Podobně se dařilo také Gabrielovi Rodrigovi (Indonesian Racing Gresini Moto3), Carlosovi Tatayovi (Avintia Esponsorama Moto3) a Adrianu Fernandezovi (Sterilgarda Max Racing Team), kteří v polovině nastaveného času byli na pozicích znamenající prozatímní postup.

Naštěstí pro českého závodníka se jména na postupových místech téměř nezměnila. Zatímco nejrychlejším byl Gabriel Rodrigo s časem 2'11,713 vteřiny a Carlos Tatay druhý, Filip Salač si udržel třetí pozici. Poslední postupovou příčku urval Izan Guevara (Valresa GASGAS Aspar Team). Překvapivě se druhé kvalifikace nezúčastní Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), který odstartuje až z 22. místa.

GP Velké Británie, Moto3 – 1. kvalifikace