GP Velké Británie – Dovizioso vyhrál, Viñales s Rossim na pódiu, Abraham třináctý

Moto2 – Závod

Do 18 kol závodu odstartoval z první pozice Mattia Pasini (Italtrans Racing Team), druhý Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) a třetí Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). Druhá řada Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia), Luca Marini (Forward Racing) a Dominique Aegerter (Kiefer Racing). Třetí řada Lorenzo Baldassarri (Forward Racing), Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) a Thomas Lüthi (CarXpert Interwetten).

První pozici si Mattia Pasini po startu neudržel, motorka se mu postavila na zadní a jeho soupeři toho využili. Na prvním místě jel Alex Márquez, druhý byl Franco Morbidelli a oba si postupně najížděli náskok na jezdce za sebou, protože už ve druhém kole byl rozdíl mezi prvním a druhým něco přes jednu sekundu. Oba také přepisovali rekordy okruhu. Nejdřív Márquez 2'06,844 sekundy, pak Morbidelli 2'06,690 sekundy. Třetím jezdcem v pořadí byl Luca Marini, čtvrtý Mattia Pasini a pátý Takaaki Nakagami. Švýcar Thomas Lüthi se posunul na šestou pozici.

Po pěti kolech jela na špici závodního pole dvojice Alex Márquez a Franco Morbidelli. Oba dělily jen dvě desetiny, ale na třetího stačili najet téměř tři sekundy. Třetím jezdcem byl Takaaki Nakagami, sekundu za Japoncem jel Thomas Lüthi, jehož těsně následoval Mattia Pasini a šestý Miguel Oliveira.

V polovině závodu probíhala v čele závodního pole bitva o vedení mezi Francem Morbidellim a Alexem Márquezem, což oba natolik zpomalilo, že Japonec Nakagami stačil snížit ztrátu na 1,3 sekundy. Na čtvrté pozici jel Thomas Lüthi, pátý byl Mattia Pasini a těsně za ním Miguel Oliveira. Portugalec měl ale problém při podřazování, musel mimo trať a zaznamenal propad na čtrnácté místo. Osm kol před koncem spadl z první pozice Alex Márquez, který nezvládl nájezd do čtrnácté zatáčky a třebaže se vrátil do závodu, jel šestnáctý. Do vedení šel Morbidelli, druhý byl Nakagami a třetí Lüthi, jemuž na Japonce scházely dvě sekundy.

Pět kol před cílem závodu vedl Takaaki Nakagami, který si stačil vytvořit náskok přes jednu sekundu na druhého Franca Morbidelliho. Na třetí pozici se posunul Mattia Pasini, ale o stupně vítězů neustále soupeřil se Švýcarem Lüthim. Pátý byl Francesco Bagnaia, šestý Stefano Manzi, sedmý Luca Marini a osmý Simone Corsi (Speed Up Racing). Havaroval Lorenzo Baldassarri pro něhož závod skončil. Alex Márquez jel co to dalo, ale na víc než čtrnáctou pozici to zatím nestačilo. V patnáctém kole spadl Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP).

V závěru bylo vidět, že Franco Morbidelli drží motorku na dráze už jen silou vůle. V předposledním kole se před lídra průběžného hodnocení dostal Mattia Pasini, který se vydal stíhat prvního Japonce Nakagamiho. Morbidelli zpomaloval a náskok, který měl na čtvrtého Lüthiho se neustále snižoval. Mattia Pasini ale výrazně snižoval náskok prvního Japonce a před posledním sektorem je dělilo pět desetin.

Závod vyhrál Takaaki Nakagami, japonský závodník, který v příštím roce pojede s LCR Hondou v MotoGP. Na druhém místě závod dokončil Mattia Pasini a třetí byl Franco Morbidelli, jenž zůstává nadále lídrem průběžného hodnocení. Čtvrtý projel cílem Thomas Lüthi, který tak v boji o titul moc neztratil. Alex Márquez závod dokončil čtrnáctý.

GP Velké Británie, Moto2 – Závod (18kol)