GP Valencie – vítězství slavil Miller, Lüthi a Márquez

MotoGP – Warm Up

Po první polovině warm upu královské kubatury vedl tabulku časů Marc Márquez (Repsol Honda) s kolem za 1'31,675 sekundy, druhý byl Andrea Iannone (Pramac Racing) a třetí Valentino Rossi. Osm minut před koncem ale traťoví komisaři začali jezdcům signalizovat změnu podmínek na trati, což znamenalo jediné – déšť. Nějak zvlášť intenzivně nepršelo, ale počasí klidně ještě může ovlivnit závěrečnou sérii závodů sezony 2014.

Poslední warm up sezony vyhrál Marc Márquez rozdílem 0,059 sekundy před Polem Espargarem (Monster Yamaha Tech 3), který se v závěru stačil posunout na druhé místo. Třetí skončil Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP), čtvrtý Andrea Iannone a pětici nejrychlejších uzavřel Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP). Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) je s časem 1'33,370 sekundy jednadvacátý. Jezdec Suzuki Randy De Puniet (Team Suzuki MotoGP) zajel dvaadvacátý čas.

V královské MotoGP je o titulu mistra světa dávno rozhodnuto, ten vyhrál Marc Márquez, ale Valencie dnes bude svědkem bitvy o druhé místo mezi Valentinem Rossim a jeho týmovým kolegou Jorge Lorenzem. Oba jezdce teď dělí dvanáct bodů a není vyloučeno, že budeme svědky závodu s výměnou motocyklů v boxech.