GP Valencie – Poslední pole position sezony vybojoval Quartararo, Navarro a Migno

Moto3 - 2. kvalifikace

Hned v úvodních minutách druhé kvalifikace upadl Riccardo Rossi, který nezvládl první zatáčku. Mezitím se na průběžném prvním místě usadil Tony Arbolino (VNE Snipers), druhý jezdil Jaume Masia (Mugen Race) se ztrátou 0,084 sekundy a třetí Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse). Čtvrtá příčka patřila Romanu Fenatimu (VNE Snipers), pátá Raulovi Fernandezovi (Valresa Angel Nieto Team). Filipu Salačovi (Redox PruestelGP) jezdil na 11. místě.

V polovině nastaveného času nepříjemně upadl Tony Arbolino. Po high-sideru zůstal jezdec ležet v kačírku a několik minut byl ošetřován zdravotníky. Z trati však nakonec dokázal naštěstí odejít sám.

Mezitím se na první pozici posunul Andrea Migno (Mugen Race) s časem 1'39,082 sekundy. Polepšil si také Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse), jenž se posunul na druhé místo, třetí byl Tony Arbolino a čtvrtý Jaume Masia. Filip Salač opanoval 13. příčku.

Vítězem kvalifikace se stal Andrea Migno, s nímž z první řady odstartují také Marcos Ramirez (Leopard Racing) a Jaume Masia. Do druhé řady se postaví Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team), Sergio Garcia (Estrella Galicia 0,0) a také český závodník Filip Salač, pro nějž jde o nejlepší kvalifikační umístění v Moto3. Třetí řada pak bude patřit Lorenzovi Dalla Portovi (Leopard Racing), Tatsuki Suzukimu a Darrynu Binderovi.

GP Valencie, Moto3 – 2. kvalifikace