GP Valencie – Poslední pole position sezony vybojoval Quartararo, Navarro a Migno

Ve Valencii jezdci v sobotu absolvovali poslední tréninky a odpoledne pak důležité kvalifikace, které rozdaly karty pro startovní rošty jednotlivých kubatur. V třídě Moto3 zajel nejrychleji Andrea Migno, šestý odstartuje Filip Salač, devětadvacátý Jakub Kornfeil. V královské kubatuře si pro pole position dojel nováček Fabio Quartararo, jednadvacátý odstartuje Karel Abraham. Poslední kvalifikaci jeli jezdci Moto2 a v ní zajel nejrychleji domácí Jorge Navarro. Posledním bodem programu byl první závod víkendu série MotoE, který vyhrál Brazilec Eric Granado.

Moto3 - 3. volný trénink

Ve Valencii se jezdci probudili do chladného rána. Teploměry hlásaly pouhých 6 °C, a tak se velké změny v seznamu přímých postupujících do druhé kvalifikace nedaly očekávat. To třetího tréninku vstoupila nejlépe trojice Carlos Tatay (Fundacion Andreas Perez 77), Sergio Garcia (Estrella Galicia 0,0) a Filip Salač (Redox PruestelGP), jehož týmový kolega Jakub Kornfeil se pohyboval až na 18. příčce.

Na předních pozicích však velmi rychle došlo ke změně. Na první příčku se s časem 1'40,561 sekundy dostal Andrea Migno (Mugen Race), druhá pozice patřila Tonymu Arbolinovi (VNE Snipers) a třetí Canu Öncüovi (Red Bull KTM Ajo). Filip Salač jezdil na pozici sedmnácté, pětadvacáté místo pak patřilo Jakubu Kornfeilovi.

Mezi českými piloty došlo na trati v druhé polovině tréninku ke konfliktu. Mladší z tuzemských závodníků útočil svým časem na první pozici, když se v posledním úseku trati setkal s Jakubem Kornfeilem, který jel značně pomaleji. Filip Salač se nad jednáním svého týmového kolegy nejdříve rozčiloval, hned v následujícím kole se mu však podařilo zajet obdobný čas a v celkovém pořadí se posunul na druhou pozici.

Vítězem třetího tréninku se nakonec stal Marcos Ramirez z týmu Leopard Racing, který nastavil čas 1'39,492 sekundy. Druhé místo připadlo jeho týmovému kolegovi Lorenzovi Dalla Portovi, třetí pak Aronu Canetovi (Sterilgarda Max Racing Team). Filip Salač se v samotném závěru posunul na 8. pozici a zajistil si tak přímý postup do druhé kvalifikace. Jakub Kornfeil skončil na příčce šestadvacáté.

GP Valencie, Moto3 – 3. volný trénink