GP Valencie - Pole position získal Jorge Martin, Filip Salač odstartuje z druhé řady

Valencii vládne Ducati. Její jezdci obsadili v kvalifikaci na závod na okruhu Riccarda Torma první řadu, nejrychlejším z nich byl Jorge Martin s časem 1'29,936 sekundy. Druhý skončil Francesco Bagnaia, třetí příčku pak obsadil Jack Miller. V Moto2 se kvalifikace mimořádně vyvedla Simone Corsimu, který odstartuje z pole position poprvé od roku 2012. V Moto3 pak úřadoval Pedro Acosta, Filip Salač vyrazí do závodu z pátého místa.

Moto3 - 3. volný trénink

Do svého posledního třetího volného tréninku sezóny vstoupili jezdci Moto3 v devět hodin ráno. Hned v jeho počátku skončil v nepříjemném pádu na zemi Andi Farid Izdihar (Honda Team Asia), naštěstí e jeho pád obešel bez zranění. V polovině nastaveného času byl na prvním místě Dennis Foggia (Leopard Racing), který objel okruh ve Valencii za 1'39,811 sekundy, druhé místo patřilo Pedrovi Acostovi (Red Bull KTM Ajo) a třetí Andreu Mignovi (Rivacold Snipers Team), který na vedoucího ztrácel 0,220 vteřiny. Filip Salač (PrüstelGP) se pohyboval na dvanácté příčce.

O postupujících do druhé kvalifikace rozhodly až poslední vteřiny. Nejrychlejší kolo nakonec zajel Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3), jehož čas na kolo činil 1'39,256 sekundy. Poté, co bylo Stefano Nepovi (BOE Owlride) za překročení limitů trati zrušeno jeho nejrychlejší kolo, se na druhé místo posunul Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), na třetím místě pak byl Joel Kelso (CIP Green Power) se ztrátou 0,147 sekund.

Po odmávnutí konce tréninku sehrálo velkou roli v pořadí to, že spousta jezdců zajela své nejrychlejší kolo pod žlutou vlajkou. Kvůli tomu byl nejrychlejší čas zrušený také českému závodníkovi Filipu Salačovi, který byl původně na třináctém místě. Jury ho odsunula na jednadvacáté, čas z předchozího dne mu však i přesto stačí na postup do druhé kvalifikace.

GP Valencie, Moto3 – 3. volný trénink