GP Thajska - Závod MotoGP vyhrál Oliveira, Filip Salač slaví 2. místo

Moto3 - Závod (22 kol)

Skvěle do závodu odstartoval Dennis Foggia (Leopard Racing), který využil pole position a šel okamžitě do čela. Za ním se seřadili Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo) a Ayumu Sasaki (Sterilgarda Husqvarna Max). Nepříjemně skončilo klání hned v úvodu pro Sergia Garciu (Gaviota GASGAS Aspar Team), kterého smetl Adrian Fernandez (Red Bull KTM Tech3). Krátce nato skončil na zemi i Kaito Toba (CIP Green Power).

Skvěle jel David Muñoz (BOE Motorsports), který pomalu dojížděl na čele jedoucího Dennise FoggiuAyumu Sasakim, kterým se v prvním kole podařilo odtrhnout a ostatním poodjet. Dopředu se pokoušel dostat Izan Guevara (Gaviota GASGAS Aspar Team), který se pohyboval kolem desáté pozice. Musel si však dávat pozor na překračování limitů trati. Tatsuki Suzuki (Leopard Racing) odstoupil kvůli technickým problémům.

V polovině závodu stále vedl Dennis Foggia s náskokem 0,232 sekundy před Ayumu Sasakim. Ten byl následovaný Davidem Muñozem a Riccardem Rossim (SIC58 Squadra Corse), jenž však chyboval a pustil před sebe Diogo Moreiru (SIC58 Squadra Corse). Jaume Masia jezdil kolem šestého místa, sedmý byl Izan Guevara a osmý Deniz Öncü.

Dennis Foggia devět kolem před cílem chyboval a vyjel mimo trať, čehož využil Ayumu Sasaki a posunul se na první příčku. Foggia se však velmi rychle vrátil do vedení, Sasakiho navíc následně předjel Riccardo Rossi, který si však na trati musel dávat velký pozor, mě totiž výstrahu za porušování limit. Jaumemu Masiovi ujelo přední kolo, přičemž za ním jedoucí Daniel Holgado měl štěstí, že se nestřetli. Pro Masiu to znamenalo propad až na 11. místo.

Tři kola před cílem probíhaly na trati souboje o čtvrté místo. Před Davida Muñoze se dostal Izan Guevara, předjet ho se pak pokoušeli rovněž Stefano Nepa a Andrea Migno. Diogo Moreira se propadl až na deváté místo, Jaume Masia uzavíral nejlepší desítku a Deniz Öncü byl průběžně dvanáctý.

Pro vítězství si Dennis Foggia dojel s náskokem 1,524 sekundy. Na druhém místě projel cílem Ayumu Sasaki, na třetím pak Riccardo Rossi, který se v závěru na Sasakiho ještě pokusil zaútočit, byl ale dlouhý. Čtvrtý skončil Stefano Nepa se ztrátou více než devíti sekund na prvního, Izan Guevara nakonec skončil pátý, a to i s vyvezením z trati v samotném závěru. Andrea Migno dojel šestý, ale musel před sebe kvůli překračování limitů trati pustit Diogo Moreiru. Nejlepší osmičku uzavřel Jaume Masia. Muñoz byl po chybě v závěru devátý.