GP Thajska – Z první kvalifikace až na pole position, Márquez s pádem ale stále rychlý

Sobotní den absolvovali jezdci světového šampionátu silničních motocyklů znovu za tropických podmínek. Po trénincích, které byly dopoledne, přišly na řadu kvalifikace, jenž rozdaly karty pro nedělní závody. V třídě Moto3 odstartuje z první pozice Marco Bezzecchi, Jakub Kornfeil je až dvaadvacátý. V královské kubatuře si pro pole position dojel Marc Márquez, který dnes havaroval v tréninku a musel absolvovat první kvalifikaci. Karel Abraham do závodu odstartuj sedmnáctý, což je pro českého závodníka určitě zajímavá výchozí pozice. V třídě Moto2 slavil kvalifikační vítězství Lorenzo Baldassarri. Dnem závodu je neděle a nezapomeňte, první klání startuje už v šest ráno.

Moto3 – 3.volný trénink

V polovině tréninku vedl časem 1'42,925 sekundy Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3). Na druhé pozici figuroval Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse), který ztrácel 0,147 sekundy, třetí byl Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing), jehož čas byl o 0,185 sekundy pomalejší. Jaume Masia (Bester Capital Dubai) a Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team) uzavírali pětici nejrychlejších. Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl s časem 1'43,670 sekundy prozatím jedenáctý, sedmadvacet tisícin za týmovým kolegou Marcem Bezzecchim (Redox PrüstelGP).

Trénink vyhrál časem 1'42,440 sekundy Ital Fabio Di Giannantonio. Na druhou pozici se posunul Gabriel Rodrigo, jemuž na prvního chybělo 0,161 sekundy. Třetí je Tatsuki Suzuki, čtvrtý Tony Arbolino a pátý Jakub Kornfeil, který měl nejrychlejší předposlední kolo za 1'42,737 sekundy díky němuž zaznamenal výrazný posun z dvaadvacáté pozice. Českému jezdci chybělo na první pozici necelé tři desetiny. Marco Bezzecchi trénink dokončil desátý, Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) je až čtyřiadvacátý a je jasné, že v Thajsku to lídru tabulky průběžného hodnocení zatím moc nejde.

GP Thajska, Moto3 – 3.volný trénink