GP Texasu – První den na Okruhu Amerik byl nejrychlejší Viňales

První volné tréninky odjeli jezdci všech tří šampionátů na suchém povrchu Okruhu Amerik a za poměrně vysokých teplot. Problémy jim ale dělaly nerovnosti a nízká přilnavost. Nejrychlejším jezdcem královské MotoGP je Maverick Viňales, Karel Abraham obsadil v kombinaci časů devatenácté místo. V třídě Moto2 je prozatím k nepřekonání Marcel Schrötter a v Moto3 je to zase Romano Fenati. Z českých závodníků si velmi dobře vedl sedmý Jakub Kornfeil, nováček Filip Salač je prozatím čtyřiadvacátý. Druhým dnem Grand Prix je sobota, jenž je spojena s posledními volnými tréninky a bitvou o pozice na startu v kvalifikacích.

Moto3 – 1.volný trénink

o dvaceti minutách úvodního tréninku byl nejrychlejší Andrea Migno (Bester Capital Dubai) s časem 2'20,822 sekundy. Druhý Jaume Masia (Bester Capital Dubai) ztrácel 0,274 sekundy, třetí čas v pořadí zajel Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0). Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) figuroval na osmé pozici s časem 2'21,952 sekundy. Filip Salač (Redox PrüstelGP) měl na kontě čtyřiadvacátý čas 2'24,862 sekundy.

Čtyři minuty před koncem tréninku zajel Jakub Kornfeil 2'19,454 sekundy a by v tu ránu nejrychlejším jezdcem na dráze Okruhu Amerik. Druhý byl Dennis Foggia (SKY Racing Team VR46), třetí Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3). Dvaadvacátý byl prozatím Filip Salač s kolem za 2'22,008 sekundy a ztráto na týmového kolegu ve výši 2,5 sekundy.

V prvním tréninku zajel nejrychleji Romano Fenati (Snipers Team), jehož maximum na kolo je na hodnotě 2'18,526 sekundy. Druhý Je Dennis Foggia, který byl o 0,089 sekundy pomalejší, třetí v pořadí skončil Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse). Časy do pátého místa zajel Gabriel Rodrigo a Jakub Kornfeil, jemuž se víkend v Texasu povedlo zahájit velmi dobrým časem na kolo. Filip Salač se novou trať teprvě učí a trénink končí s třiadvacátým časem 2'22,008 sekundy.

GP Texasu, Moto3 – 1.volný trénink