GP Texasu - Marc Márquez opět králem Austinu, Filip Salač skončil v nemocnici

Moto2 - Závod (18 kol)

Pole position si do závodu Moto2 vybojoval Raul Fernandez (Red Bull KTM Ajo), druhé místo patřilo Remymu Gardnerovi (Red Bull KTM Ajo) a třetí Fabiovi Di Giannantoniovi (Federal Oil Gresini Moto2). Do druhé řady se postavili Marco Bezzecchi (SKY Racing Team VR46), Cameron Beaubier (American Racing) a Augusto Fernandez (Elf Marc VDS Racing Team), do třetí Tony Arbolino (Liqui Moly Intact GP), Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia) a Albert Arenas (Inde Aspar Team). Do závodu kvůli zranění nenastoupil Niccoló Bulega (Federal Oil Gresini Moto2).

Výborně odstartoval Raul Fernandez, v první zatáčce ho však podjel Remy Gardner, který se ujal vedení. Na třetí místo se na chvíli vměstnal Cameron Beaubier, byl ale dlouhý a dostali se před něj Fabio Di Giannantonio a Marco Bezzecchi. Šesté místo patřilo Tonymu Arbolinovi, sedmé Augustu Fernandezovi a osmé Marcosi Ramirezovi.

Při vjezdu do třetího kola stále vedl Raul Fernandez. Na druhého Fabia Di Giannantonia měl najetých 0,840 sekundy, třetí jezdil Remy Gardner. Cameronu Beaubierovi se podařilo předjel dvojici Bezzecchi-Ramirez a posunul se tak na čtvrté místo. Ai Ogura jezdil devátý. Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46) byl třináctý, Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team) až třiadvacátý. V posledním sektoru upadl Thomas Lüthi, z kačírku odešel po svých.

Třináct kol před cílem spadl Remy Gardner. Do závodu se pokusil vrátit, motorka se mu však už nerozjela. Ve vedení byl stále Raul Fernandez, druhý jel Fabio Di Giannantonio, ale už se ztrátou 2,143 sekundy a třetí Marco Bezzecchi. Tony Arbolino předjel čtvrtého Camerona Beaubiera, ten mu ale útok vrátil a dostal se zpátky na svou původní pozici. Závod skončil pro Hectora Garza (Flexbox HP40), jenž vyjel mimo trať i pro Sama Lowese, který kvůli technickým problémům zajel do boxů.

I v polovině závodu zůstávalo pořadí jezdců na prvních místech stejné. Di Giannantoniovi se však náskok na Fernandeze povedlo snížit na 1,779 sekundy. Albert Arenas (Inde Aspar Team) v poslední zatáčce spadl a držel se za pravé rameno. Kvůli technickým potížím odstoupil Marcel Schrötter (Liqui Moly IntactGP).

Vítězem Velké ceny Texasu se stal Raul Fernandez, který si nakonec náskok na Di Giannantonia dokázal udržet. Svým sedmým prvním místem vyrovnal nováčkovský rekord Marca Márqueze. Na pódiu dvojici doplnil Marco Bezzecchi. Na čtvrtém místě byl odmávnutý Augusto Fernandez, na pátém pak Cameron Beaubier. Šestá příčka patří Tonymu Arbolinovi a sedmá Aimu Ogurovi.