GP Texasu - Kvalifikaci MotoGP vyhrál Francesco Bagnaia, Marc Márquez poprvé od zranění v první řadě

Francesco Bagnaia v Austinu utnul texaskou sérii Marca Márqueze, když si v Austinu vyjel s časem 2'02,781 sekundy pro pole position. Spokojený je však také Španěl, který skončil třetí a poprvé od loňského zranění odstartuje do závodu z první řady. Do ní se rovněž postaví Fabio Quartararo, jenž byl se ztrátou 0,348 vteřiny druhý. Dařilo se také Filipu Salačovi. Český jezdec do nedělního závodu odstartuje ze sedmého místa. Moto3 pak ovládl Jaume Masia, Moto2 Raul Fernandez.

Moto3 - 3. volný trénink

Do třetího volného tréninku Moto3 nenastoupil Sergio Garcia (Solunion GASGAS Aspar Team), kterému byla po těžkém pádu, který utrpěl v pátek dopoledne, diagnostikován hematom na ledvině a víkend pro něj tak skončil. Zároveň bylo ráno oznámeno, že Deniz Öncü pojede příští rok v týmu Red Bull KTM Tech3 s Danielem Holgadem, který skončil v letošní sezóně Red Bull Rookies Cupu na celkové třetí pozici.

První polovina tréninku na kombinovaných časech téměř nic nezměnila. Nejrychlejší byl Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), který na po pátku nejlepšího Filipa Salače (CarXpert PrüstelGP) ztrácel desetinu sekundy a v průběžném hodnocení mu patřila třetí příčka. Druhý jezdil v sobotu Deniz Öncü, třetí pak Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo).

Jako první se před Salače a rovněž pod hranici 2'17 dostal Dennis Foggia, když zajel čas 2'16,696 sekundy. Záhy ho však překonali Jaume Masia, jenž objel okruh za 2'16,357 vteřiny a Xavier Artigas. Český jezdec se postupně propadal startovním polem dolů, až musel v naprostém závěru bojovat dokonce o přímý postup do druhé kvalifikace.

Jaumeho Masiu už nikdo překonat nedokázal a třetí trénink tak pro něj skončil vítězně. Za ním se seřadili Stefano Nepa (BOE Owlride) a Dennis Foggia (Leopard Racing), čtvrtý byl Niccoló Antonelli (Avintia VR46 Academy) a pátý Xavier Artigas (Leopard Racing). Šesté místo patří Romanu Fenatimu (Sterilgarda Max Racing Team) a Jeremymu Alcobovi (Indonesian Racing Gresini Moto3) sedmé. Filip Salač se nakonec umístil devátý se ztrátou 0,384 sekundy.

GP Texasu, Moto3 – 3. volný trénink