GP Teruelu - Takaaki Nakagami získal první pole position v MotoGP. Filip Salač odstartuje jedenáctý

MotoGP - 4. volný trénink

Joan Mir (Team SUZUKI ECSTAR) navázal ve čtvrtém volném tréninku na svůj výkon z minulého závodu a v jeho polovině vedl s časem 1'48,366 sekundy. Rozdíly mezi ním a dalšími jezdci však byli pouze minimální, v jedné vteřině totiž jezdilo devatenáct závodníků.

Za Mirem byli seřazeni Takaaki Nakagami (LCR Honda IDEMITSU), který taktéž předvádí v Aragonu slušné výkony, Pol Espargaro (Red Bull KTM Factory Racing), jeho bratr Aleix Espargaro (Aprilia Racing Gresini Team) a Jack Miller (Pramac Racing), jemuž třetí volný trénink úplně nevyšel.

Poslední volný trénink královské kubatury ovládl Maverick Viñales (Monster Energy Yamaha MotoGP), který nastavil svůj nejrychlejší čas 1'47,931 sekundy v závěrečném kole. Druhý skončil Takaaki Nakagami a třetí Joan Mir. Čtvrtá pozice připadla Polu Espargarovi a pátá jeho bratrovi. Nevedlo se dvanáctému Quartararovi ani sedmnáctému Doviziosovi.

Stefan Bradl (Repsol Honda Team) uvedl pro ServusTV, že bude závodit v barvách týmu Repsol Honda až do konce sezóny. To s velkou pravděpodobností znamená, že letos na trati již Marca Márqueze neuvidíme.
Ve čtvrtek médii proběhla zpráva, že Marc Márquez bude potřebovat třetí operaci. To jeho tým následně vyvrátil. Dle zdrojů v paddocku by však k operaci skutečně mohlo dojít. Během ní by ale byla úřadujícímu mistru světa pouze vyjmuta fixační destička.