GP Teruelu – V Aragonii vyhrál Morbidelli, Mir zůstává lídrem MotoGP

Moto2 – Závod

Do závodu na 21kol odstartoval z první řady Sam Lowes (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), Jorge Navarro (Lightech Speed Up) a Remy Gardner (ONEXOX TKKR SAG Team). Z druhé řady vyrazil Fabio Di Giannantonio (Lightech Speed Up), Marcos Ramirez (Tennor American Racing) a Enea Bastianini (Italtrans Racing Team). Třetí řada a trojice Jake Dixon (Petronas Sprinta Racing), Hector Garzo (Flexbox HP 40) a Augusto Fernandez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS).

Vedoucí pozici si po startu udržel Sam Lowes, který chtěl svým soupeřům ujet a dělal proto maximum. V závěru prvního kola už vedl náskokem 1,4 sekundy na druhého Fabia Di Giannantonia. Třetí jel Jake Dixon, čtvrtý Remy Gardner a pátý byl Enea Bastianini. Luca Marini, který bojuje o titul s Bastianinim a Lowesem byl desátý. Hned v úvodu kolidovala dvojice Thomas Lüthi a Kasma Daniel. Ve čtvrtém kole havaroval Marco Bezzecchi (SKY Racing Team VR46).

V polovině závodu Sam Lowes potvrzoval, že je ideálně připravený a jízdou bez chyb jen navyšoval svůj náskok. Třetí vítězství v řadě bylo pro britského závodníka velmi blízko. Druhý Fabio Di Giannantonio ztrácel 4,2 sekundy, třetí Enea Bastianini jel za Lowesem téměř sedm sekund. Pro Itala ale bylo důležité, že je třetí, protože jen tak mu v průběžném hodnocení Lowes příliš neuteče. Bylo totiž jasné, že pokud Lowes vyhraje, bude novým lídrem průběžného hodnocení on. Havaroval Hector Garzo, který přišel o přilnavost a byl dole.

Pět kol před cílem vedl Sam Lowes náskokem 5,5 sekundy a vítězství v závodě bylo v jeho rukou. Osamocen jel závod také druhý Fabio Di Giannantonio a Enea Bastianini. Na čtvrté pozici jel Remy Gardner, ale na stupně vítězů to už nevypadalo, jelikož ztrácel přes tři sekundy. Havaroval Lorenzo Baldassarri (Flexbox HP 40). který jen může vzpomínat na časy, kdy získával umístění v Top3.

Závod vyhrál Sam Lowes, který je novým lídrem průběžného hodnocení světového šampionátu. Lowes je prvním Britem od roku 1971, který v mistrovství světa vyhrál tři závody v řadě. Druhý projel cílem Fabio Di Giannantonio a třetí závod dokončil Enea Bastianini. Jedenáctý skončil Luca Marini, který ještě donedávna vedl průběžné hodnocení Moto2.